W Senacie o Krakowie
„Kreatura” dla systemu identyfikacji wizualnej Krakowa
Uratowała tonącą. Prezydent podziękował bohaterce
Zakopane – perła wymagająca troski i uwagi
2017-11-22
Zakopane – perła wymagająca troski i uwagi
Wojewoda małopolski Piotr Ćwik uczestniczył w konferencji pn. „Krajobraz mojego Miasta”, która odbyła się w Zakopanem z inicjatywy prof. Magdaleny Gawin, podsekretarza stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego i generalnego konserwatora zabytków. Kampania społeczna „Krajobraz mojego Miasta” ma za zadanie kształtować odpowiedzialną i aktywną postawę dbałości o wspólną przestrzeń miejską.

- Zakopane to przepiękna perła, którą trzeba odkurzyć i pokazać. Trzeba coś zrobić z tym, żeby Zakopane oczyścić z reklam. Tematem bardzo istotnym jest również architektura drewniana – mamy na dzisiaj 1400 obiektów wpisanych na listę konserwatora. Nic się z tym tematem nie dzieje, budynki stoją zamknięte. Podczas majowego spotkania z konserwatorem i organizacjami zgłosiłem pomysł inicjatywy. Być może w Zakopanem samorządy powinny zainicjować podobną formułę, jak Oświęcimski Strategiczny Program Rządowy w Oświęcimiu – powiedział wojewoda małopolski Piotr Ćwik.
Realna pomoc dla ofiar wypadków – nowoczesny sprzęt ratowniczy z Funduszu Sprawiedliwości
2017-11-23
Realna pomoc dla ofiar wypadków – nowoczesny sprzęt ratowniczy z Funduszu Sprawiedliwości
Minister Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro podpisał dziś w Krakowie z przedstawicielami małopolskich samorządów umowy na wsparcie z Funduszu Sprawiedliwości. Dzięki temu do strażaków, którzy ochotniczo niosą pomoc ofiarom wypadków, trafi nowoczesny sprzęt do ratowania zdrowia i życia ludzi. To pierwszy etap takiej pomocy z Funduszu Sprawiedliwości – w przyszłym roku sprzęt ratowniczy powinny dostać wszystkie Ochotnicze Straże Pożarne w Polsce.

- Do Funduszu Sprawiedliwości wpływają pieniądze od ludzi, którzy dopuścili się przestępstwa, złamali prawo, uczynili krzywdę innym. Będzie on realnie i namacalnie służył mieszkańcom Małopolski. Podjąłem bowiem decyzję, że niemałą część środków Funduszu przekażę dla strażaków z Ochotniczych Straży Pożarnych. To ludzie, którzy z wielkim poświęceniem, oddaniem, a często z narażeniem własnego życia, niosą pomoc innym. Zawsze należy im się za to szacunek. Ale w parze z uznaniem powinno iść realne wsparcie - powiedział Zbigniew Ziobro podczas uroczystości w Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim.
Do niedzieli bez tramwajów do Borku Fałęckiego
Od dziś zmiany na skrzyżowaniu pod Wawelem
Wydatki na edukację pod kontrolą – wbrew twierdzeniom prasy
Weekendowy kulturalny rozkład jazdy
W przyszłym roku darmowe porady prawne w 31 punktach
I stopień zagrożenia zanieczyszczeniem powietrza
Zapraszamy na 4. edycję Krakowskich Spotkań z Dizajnem