Policyjny motocykl przyciągnął tłumy w Szpitalu św. Ludwika

FOT. Policja Kraków
Na dziedzińcu Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego im. św. Ludwika w Krakowie dzieci mogły z bliska obejrzeć policyjny motocykl, usiąść za jego kierownicą i porozmawiać z funkcjonariuszami o bezpieczeństwie na drodze. Wydarzenie z okazji Dnia Dziecka pod hasłem „Mali Architekci Zdrowia” połączyło zabawę z edukacją, a wśród uczestników byli policjanci ruchu drogowego z Komendy Miejskiej Policji w Krakowie.
Na najmłodszych pacjentów i ich rodziny czekały atrakcje przygotowane wspólnie z funkcjonariuszami Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Krakowie. Największe zainteresowanie wzbudzało policyjne stoisko. Dzieci mogły zobaczyć motocykl z bliska, sprawdzić, jak wygląda z perspektywy kierującego, i wysłuchać informacji o zasadach bezpiecznego poruszania się po drogach.
Dużym powodzeniem cieszyły się także warsztaty daktyloskopijne. Uczestnicy wykonywali własne odciski palców i poznawali podstawy pracy policyjnych techników. Funkcjonariusze przygotowali również materiały edukacyjne oraz odblaski, przypominając o widoczności pieszych po zmroku.
Spotkanie miało wyraźnie profilaktyczny charakter. Dzieci uczyły się zasad bezpieczeństwa, zdrowych nawyków i odpowiedzialnych zachowań w ruchu drogowym, a całość przebiegała w serdecznej atmosferze. To jedno z tych wydarzeń, które nie tylko bawi, ale też zostawia po sobie prosty i mocny przekaz - bezpieczeństwo zaczyna się od codziennych nawyków, a taka lekcja potrafi zostać w pamięci na długo.
na podstawie: KMP Kraków.
Ilustracja wykorzystana w artykule została pobrana z zewnętrznego źródła (Policja Kraków). W przypadku zastrzeżeń dotyczących praw do zdjęcia prosimy o kontakt.
Ostatnie Artykuły

Prawie 90 żołnierzy złożyło przysięgę w Skale. Tak zakończyło się szkolenie

Kraków pamiętał o Wołyniu. W centrum uroczystości było jedno słowo

Na Rakowickim Cmentarzu policja i mundurowi oddali hołd ofiarom Wołynia

Kraków oddał hołd Janinie Paradowskiej. Wieczór połączył pamięć i debatę o mediach

Krakowskie liczby o hulajnogach wywołały alarm. Rząd szykuje ostrzejsze zasady

Zakrzówek bezpieczny po badaniach. W wodzie nie ma siarkowodoru

Nowe przejście i peron przystankowy w Giebułtowie. Ruszyła budowa przy drodze powiatowej

Kosmiczny start z Krakowa. Ruszył nabór do programu SpaceBoost

Wisła świętuje 120 lat. Na Reymonta przyjedzie rywal z angielskiej Championship

Samolot w bloku i czekoladowe reklamy - ta krakowska wystawa zaskakuje

Kamienne rzeźby z Karpat trafią do Nowego Sącza. To jedyny taki konkurs

Pirat z muzealnej hali - szybowiec, który przeszedł długą drogę

Remont drogi w Bukowie rusza już wkrótce. Kierowców czekają zamknięcia

Nowy konsul Niemiec w Krakowie już po pierwszej wizycie u wojewody
Przydatne dane teleadresowe
- Dom Pomocy Społecznej przy ul. Krakowskiej 55 - kontakt, dyrekcja i godziny pracy biura
- Placówka Straży Granicznej w Krakowie - kontakt, zasięg i zadania
- Zarząd Budynków Komunalnych w Krakowie - kontakt, biura, awarie, lokale
- Zarząd Infrastruktury Wodnej w Krakowie - kontakt, awarie, szalety i pitniki
- Parafia św. Floriana w Krakowie - msze, kancelaria, sakramenty
- Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Krakowie - kontakt, godziny, informacje
