Ulica Hodura czeka na przebudowę. Będzie chodnik i nowa kanalizacja

Na odcinku ul. Hodura w Podgórzu wkrótce ruszą roboty, które zmienią codzienny przejazd i spacer w tej części Krakowa. Najpierw pojawią się ekipy od kanalizacji deszczowej, potem wejdą kolejne branże, a na końcu powstanie chodnik. Dla kierowców oznacza to objazdy, dla pieszych – wreszcie bezpieczniejszy ciąg przy ulicy.
- Najpierw kanalizacja, potem sieci i dopiero chodnik
- Zamknięty odcinek między Głogowską a Łagiewnicką
Najpierw kanalizacja, potem sieci i dopiero chodnik
Prace mają rozpocząć się w środę, 13 maja 2026 r., na ulicy Hodura w Dzielnicy XIII Podgórze. Inwestycję prowadzi deweloper, a sam zakres robót został ułożony etapami tak, by najpierw uporządkować to, czego nie widać z poziomu jezdni, ale co ma znaczenie przy intensywnych opadach.
W pierwszej kolejności wykonawcy zajmą się kanalizacją deszczową. To właśnie ona ma przejąć wodę i odprowadzać ją sprawniej niż dotąd. Następnie przebudowana zostanie sieć teletechniczna, a dopiero ostatnim etapem będą prace drogowe związane z budową chodnika. Taki porządek robót zwykle oznacza dłuższy, ale bardziej uporządkowany proces, bez wracania kilka razy do tego samego odcinka.
Zamknięty odcinek między Głogowską a Łagiewnicką
Od 13 maja kierowcy muszą liczyć się ze zmianami w organizacji ruchu. Zamknięty zostanie fragment ul. Hodura między ul. Głogowską a ul. Łagiewnicką. To ważna informacja zwłaszcza dla osób, które korzystają z tego połączenia na co dzień i chcą ominąć korki na krótszej trasie.
Objazdy poprowadzono ulicami:
- Tischnera,
- Wadowicką,
- Kamińskiego,
- Rydlówka,
- Bonarka.
Zakończenie całego zadania zaplanowano na sierpień 2026 r. Po zakończeniu robót mieszkańcy mają zyskać bezpieczniejszy chodnik, a ulica lepsze odwodnienie, co w tej części miasta może mieć znaczenie szczególnie podczas ulew.
na podstawie: ZDM Kraków.
Ostatnie Artykuły

Kraków otwiera Szkołę Edukatorek i Edukatorów Kulturowych MIK

Groźby przy centrum handlowym w Krakowie. Policja zatrzymała dwóch mężczyzn

Dolny Bulwar Inflancki znów będzie przejezdny. Pod kładką montują tunel ochronny

Letnie kąpieliska w Krakowie startują. Każde ma własne zasady

Rajska w Krakowie zamieni się w wakacyjną mapę przygód dla rodzin

Fest Forum wychodzi poza spotkania. Powstaje stała sieć dla branży festiwalowej

W Krakowie upał może zamienić samochód w pułapkę w kilka minut

Na Clepardii widać już finał budowy. Ruchome dno zmienia basen

Koszenie tylko tam, gdzie trzeba. W Krakowie zieleń ma przetrwać upał

Upał na trasie nie odpuszcza. Kierowcy muszą uważać na senność i rozgrzane auta

Beczkowozy z wodą staną w centrum Krakowa. To ważny sygnał przed upałem

Burza zaskakuje w kilka sekund. Sanepid przypomina, jak zachować bezpieczeństwo

Upał uderza nagle. Te objawy mogą oznaczać groźne przegrzanie

Gotyk Gemeru i UNESCO w praktyce - V4 Heritage Academy rusza na Słowacji
Przydatne dane teleadresowe
- Parafia św. Jana Chrzciciela w Krakowie - kontakt, kancelaria, sakramenty
- Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego w Krakowie - kontakt, godziny, zgłoszenia
- Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie - kontakt, serwisy i materiały egzaminacyjne
- Okręgowy Inspektorat Pracy w Krakowie - kontakt, porady prawne, zgłaszanie wypadek
- Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Hugona Kołłątaja w Krakowie - kontakt, filie, katalog i zasady wypożyczeń
- Małopolski Urząd Celno-Skarbowy w Krakowie - kontakt, akcyza, rejestracja PUESC
