Nowa dyrektorka Szpitala im. Narutowicza — dr Anna Tylek obejmuje kierownictwo placówki

W Krakowie zmiana na stanowisku dyrektora miejskiego szpitala. Po trwającym konkursem stanowisko otrzymała dr Anna Tylek, która od lipca prowadziła placówkę jako pełniąca obowiązki. Decyzja komisji była jednomyślna, a nowa dyrektor ma wieloletnie doświadczenie w ochronie zdrowia i zarządzaniu.
- Konkurs zakończony jednomyślnie
- Doświadczenie i kwalifikacje dr Anny Tylek
- Przejęcie obowiązków i dalsze kroki
Konkurs zakończony jednomyślnie
Komisja konkursowa, którą kierował zastępca prezydenta Stanisław Kracik, wybrała nową dyrektor spośród dwóch kandydatów. Głosowanie zakończyło się wynikiem 6:0 na korzyść dr Anny Tylek.
“Komisja nie miała wątpliwości”
— Stanisław Kracik
Doświadczenie i kwalifikacje dr Anny Tylek
Dr Anna Tylek jest absolwentką Wydziału Pielęgniarskiego Uniwersytetu Jagiellońskiego; ukończyła także roczne Studium Zarządzania i Biznesu przy UJ oraz w 2007 roku uzyskała tytuł doktora nauk humanistycznych na Wydziale Zarządzania i Komunikacji Społecznej UJ. Ma uprawnienia audytora systemu zarządzania jakością wydane przez Lloyd’s Register Quality Assurance oraz autorskie publikacje z zakresu ochrony zdrowia.
W swojej karierze pracowała m.in. w:
- Krakowskim Specjalistycznym Szpitalu im. św. Jana Pawła II (1998–2010) na stanowiskach kierowniczych w obszarze pielęgniarstwa i opieki szpitalnej,
- Krakowskiej Wyższej Szkole Promocji Zdrowia (m.in. dziekan Wydziału Promocji Zdrowia),
- Specjalistycznym Szpitalu im. Ludwika Rydygiera oraz w Ośrodku Chirurgii Oka prof. Zagórskiego, gdzie pełniła funkcję prezesa zarządu. Od 2023 roku była związana zawodowo z Urzędem Miasta Krakowa, pracując w Biurze Nadzoru Właścicielskiego.
Przejęcie obowiązków i dalsze kroki
Zarządzanie szpitalem przejęła jako pełniąca obowiązki dyrektora 10 lipca po rozwiązaniu współpracy z poprzednią dyrektorką Mariolą Marchewką, której kontrakt został zakończony przez prezydenta Aleksandra Miszalskiego. W najbliższym czasie z dr Anną Tylek zostanie podpisana nowa umowa na stanowisko dyrektora Szpitala Miejskiego im. Gabriela Narutowicza.
na podstawie: UM Kraków.
Ostatnie Artykuły

Implant-grade, sterylizacja, anatomia ucha. Tak pracuje krakowskie studio piercingu Martin Jewelry & Piercing

- Wielka Parada Smoków 2026 w Krakowie. Znamy już daty!

Krakowski kongres o wodzie pokazał, jak miasta szukają tarczy przed ulewą

Elektroniczne księgi wchodzą na stałe. Firmy muszą oswoić nowe pliki

Krakowski maraton i kranowianka dały biegaczom wsparcie na całej trasie

W Bielanach Festiwal Wody połączył eksperymenty, ruch i zwiedzanie zakładu

Plotki o satanistycznym kongresie w ICE Kraków okazały się całkowicie fałszywe

Kraków celuje w mundial kobiet w ampfutbolu i chce napisać nowy rozdział tej dyscypliny

Nie tylko mundur - maturzyści z Krakowa poznali policyjną ścieżkę

Scena NCK szykuje sezon dla młodych widzów - od Maszy po Dziadka do orzechów

Górny Śląsk zabrzmiał w Faro - Ewa Wojtoń o dziedzictwie, które żyje w ludziach

KINESFERA pokazała, że młody taniec potrafi uderzyć z pełną siłą

Kraków pod policyjną kontrolą - bieg i kibice w jednym weekendzie

Gaja Grzegorzewska wyrusza śladem znaków - Kraków i Nowy Targ na literackiej trasie
Przydatne dane teleadresowe
- Biblioteka Polskiej Piosenki w Krakowie - kontakt, godziny, informacje
- Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy nr 3 im. Kornela Makuszyńskiego w Krakowie - kontakt, godziny, informacje
- Muzeum Armii Krajowej im. gen. Emila Fieldorfa „Nila” w Krakowie - kontakt, godziny, informacje
- Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej MSWiA w Krakowie - kontakt, godziny, informacje
- Młodzieżowy Dom Kultury Dom Harcerza w Krakowie - kontakt, godziny, informacje
- Prokuratura Rejonowa Kraków‑Podgórze - kontakt, godziny, informacje
