Komendant i dzielnicowi z Krakowa rozmawiają o bezpieczeństwie w Nowej Hucie

W Nowej Hucie odbyło się ważne spotkanie dotyczące bezpieczeństwa na osiedlach. Policjanci z Komisariatu VIII wraz ze Strażą Miejską rozmawiali z mieszkańcami o problemach, które wpływają na codzienne życie w dzielnicy. Poruszono kwestie zakłócania porządku i ochrony młodzieży podczas wakacji.
- Policja i mieszkańcy Nowej Huty wspólnie dbają o spokój na osiedlach
- Porządek publiczny i bezpieczeństwo młodzieży to priorytety tej letniej debaty
Policja i mieszkańcy Nowej Huty wspólnie dbają o spokój na osiedlach
29 lipca w siedzibie Rady Dzielnicy XVIII Nowa Huta przy osiedlu Centrum B 6 odbyło się posiedzenie Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego. W spotkaniu uczestniczyli młodszy inspektor Andrzej Orchel, Komendant Komisariatu Policji VIII w Krakowie, dzielnicowi oraz funkcjonariusze Straży Miejskiej Miasta Krakowa.
Tematem przewodnim rozmów były zagrożenia dotyczące bezpieczeństwa na nowohuckich osiedlach Szkolnym, Słonecznym i Zielonym. Obecni na spotkaniu mieszkańcy mieli okazję podzielić się swoimi obserwacjami i zgłosić problemy związane z codziennym funkcjonowaniem w tych rejonach.
Porządek publiczny i bezpieczeństwo młodzieży to priorytety tej letniej debaty
Spotkanie skupiło się przede wszystkim na problemach takich jak zakłócanie porządku publicznego oraz spożywanie alkoholu w miejscach, gdzie jest to zabronione. Szczególną uwagę zwrócono także na kwestie związane z bezpieczeństwem młodych osób podczas wakacji – okresu, który wymaga szczególnej czujności służb i społeczności.
Podczas dyskusji przedstawiono również działanie aplikacji „Moja Komenda” oraz „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa”, które ułatwiają mieszkańcom zgłaszanie niepokojących sytuacji i współpracę z policją.
„Spotkanie było okazją do rozmowy z dzielnicowym na temat bieżących problemów lokalnej społeczności i wymiany uwag z mieszkańcami.”
Inicjatywa ta pokazuje, że dialog między służbami a mieszkańcami jest kluczowy dla utrzymania bezpieczeństwa i porządku w Nowej Hucie. Dzięki takim spotkaniom można skuteczniej reagować na wyzwania dnia codziennego i budować atmosferę wzajemnego zaufania.
Na podstawie: KMP Kraków
![]()
Ostatnie Artykuły

Na Piastowskiej wracają dwa kierunki, a rowerzyści zyskują pełną drogę

Wtargnął do domu 19-latka i dusił go. Zabrali 80 tysięcy złotych

Od Wawelu po Zakopane. 20 młodych Polaków poznaje Małopolskę

Ostatni weekend wakacji z lotnictwem, muzyką i teatrem w Małopolsce

Weekendowe wypady z Krakowa z dodatkowymi autobusami. Nie wszystkie linie wyjadą

Ponad 40 tysięcy kibiców w TAURON Arenie. Wielki siatkarski test w Krakowie

20 nowych autobusów dla Małopolski. Pojadą także z Krakowa

Dwie drogi wzdłuż zakopianki mają odciążyć trasę. Prace ruszą po 2030 roku

11 tysięcy odblasków dla policji. Trafią do dzieci i seniorów

Iron Dragon Triathlon zmieni trasy autobusów. Utrudnienia w gminie Liszki

Doniesienia o pobiciu na osiedlu Willowym. Prokuratura dementuje

Dwie linie KMK zmienią trasy. Autobusy nie dojadą do części Czułówka

Koniec wakacyjnych remontów coraz bliżej. Znamy terminy dla Krakowa

Sklepy z alkoholem przestaną sprzedawać wcześniej. Nowe zasady w Krakowie
Przydatne dane teleadresowe
- Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie - bilety, godziny, wystawy i dojazd
- Szpital Specjalistyczny im. Stefana Żeromskiego w Krakowie - kontakt, oddziały, rejestracja i dojazd
- Małopolski Fundusz Rozwoju - kontakt, oferta finansowania i dostępność
- Urząd Skarbowy Kraków-Krowodrza - kontakt, godziny, rejestracja i e-usługi
- Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta - kontakt, kluby, zajęcia
- Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 3 im. Kornela Makuszyńskiego w Krakowie - kontakt, oferta edukacyjna i zapisy
