Eksplozja podczas ćwiczeń Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych w Grębynicach

Wieczorne ćwiczenia Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych w Grębynicach zakończyły się niespodziewanym wybuchem. Szybka reakcja służb ratunkowych i sprawna organizacja akcji pomogły opanować sytuację, choć kilka osób wymagało pilnej pomocy medycznej.
- Grębynice miejsce dramatycznego zdarzenia podczas strażackich ćwiczeń
- Szybka pomoc medyczna dla dzieci i dorosłych ratuje życie w Grębynicach
Grębynice miejsce dramatycznego zdarzenia podczas strażackich ćwiczeń
W środowy wieczór, tuż po godzinie 19:00, mieszkańcy Grębynic w gminie Zielonki usłyszeli głośny huk dochodzący z remizy strażackiej. Podczas zaplanowanych ćwiczeń Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych doszło tam do nieoczekiwanego wybuchu szklanego zbiornika, który był napełniany powietrzem w ramach pokazu możliwości technicznych. Niestety, konstrukcja nie wytrzymała ciśnienia i eksplodowała, powodując obrażenia u kilku uczestników zajęć.
Na miejsce natychmiast zadysponowano pięć zespołów ratownictwa medycznego oraz dwa śmigłowce Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Strażacy z siedmiu zastępów podjęli działania zabezpieczające teren i udzielili pierwszej pomocy poszkodowanym.
Szybka pomoc medyczna dla dzieci i dorosłych ratuje życie w Grębynicach
Wstępna ocena stanu zdrowia sześciu rannych osób pięciu dzieci i jednego dorosłego wskazała na lekkie obrażenia u większości z nich. Jednak dalsze badania wykazały, że jedno z dzieci doznało poważniejszych urazów i zostało zakwalifikowane do średniego stopnia zagrożenia życia. To właśnie ono zostało przetransportowane śmigłowcem do Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego.
Dwoje pozostałych dzieci trafiło do tego samego szpitala karetką, kolejne dziecko zostało przewiezione na Szpitalny Oddział Ratunkowy Szpitala im. Żeromskiego w Krakowie, a jedno otrzymało pomoc bezpośrednio na miejscu zdarzenia. Ranna osoba dorosła została również przetransportowana śmigłowcem do SOR Szpitala Narutowicza.
Trzech innych młodych uczestników ćwiczeń zabrali rodzice własnym transportem do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Żeromskim. Wojewoda małopolski Krzysztof Jan Klęczar pozostaje w stałym kontakcie z władzami gminy Zielonki oraz służbami ratunkowymi, monitorując sytuację.
Ostatnie Artykuły

Seniorki i seniorzy zabiorą głos o planie na najbliższe lata. Ruszają konsultacje w Krakowie

Darmowe zajęcia dla seniorów w Nadwiślanie. Stała pora i prosty zapis

Flaga z wojny, którą zobaczysz tylko raz w roku, wraca do Krakowa

Program pieczy zastępczej czeka na uwagi. W Krakowie trwa konsultacja

Przy Rydla trwa duża przebudowa. Zmiany czekają kierowców i pieszych

Etiopia z bliska - krakowskie spotkanie z Michałem Szulimem

Pod Krzyżem Katyńskim zabrzmi pamięć. Zaplanowano uroczystości w Krakowie

Mediator między nocą a ciszą – Burmistrz Nocny daje pierwsze efekty

Narkotyki warte 60 tysięcy w dwóch mieszkaniach - jeden usłyszał cięższy zarzut

Przyszłość Alei Słowackiego trafi na otwarte spotkanie

W starej Nowej Hucie znów będzie czas na rozmowę bez dystansu

Krakowski dziennik wraca do rozmowy o pamięci i rodzinie

Skup mieszkań w Krakowie - kiedy warto rozważyć szybką sprzedaż?

Łóżka hotelowe na miarę nowoczesnych hoteli – jak wybrać odpowiedniego producenta?
Przydatne dane teleadresowe
- Zarząd Zieleni Miejskiej w Krakowie - kontakt, godziny, informacje
- Zarząd Dróg Wojewódzkich w Krakowie - kontakt, godziny, informacje
- Zakład Ubezpieczeń Społecznych Inspektorat Kraków - Krowodrza - kontakt, godziny, informacje
- Centrum Młodzieży im. dr. Henryka Jordana w Krakowie - kontakt, godziny, informacje
- Koleje Małopolskie w Krakowie - kontakt, godziny, informacje
- Instytut Biblioteka Polska w Paryżu - kontakt, godziny, informacje
