Uczniowie z Krakowa na lekcji obywatelskiej w Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim

Uczniowie z Krakowa odkrywają tajniki obywatelskości w Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim!
- Kraków stawia na edukację obywatelską w MUW
- Bezpośredni kontakt z administracją - krok ku przyszłości
W ramach innowacyjnego cyklu lekcji obywatelskich, młodzież z Szkoły Podstawowej nr 2 miała okazję poznać zasady funkcjonowania instytucji rządowych. To wyjątkowe wydarzenie przyciągnęło uwagę nie tylko uczniów, ale także przedstawicieli administracji.
Kraków stawia na edukację obywatelską w MUW
W Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Krakowie odbyła się piąta lekcja obywatelska, w której uczestniczyli uczniowie klas 68 ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. św. Wojciecha. Spotkanie zorganizowane przez urząd miało na celu zwiększenie świadomości młodych ludzi na temat roli instytucji administracji rządowej oraz postaw obywatelskich. Wśród gości znaleźli się I wicewojewoda małopolski Elżbieta Achinger, II wicewojewoda Ryszard Śmiałek oraz dyrektor generalna MUW Lucyna Gajda.
Elżbieta Achinger podkreśliła znaczenie takich spotkań:
Zależy nam, aby młodzi ludzie jak najwcześniej zyskali świadomość, czym jest postawa obywatelska i jaką rolę w państwie pełnią instytucje administracji rządowej.”
Bezpośredni kontakt z administracją - krok ku przyszłości
Podczas wizyty uczniowie mieli szansę porozmawiać z przedstawicielami administracji rządowej oraz Policji. Dowiedzieli się, jak wygląda codzienna praca urzędników oraz jakie są kompetencje wojewody. Uczestnicy zadawali pytania dotyczące funkcjonowania państwa i roli obywateli w życiu publicznym, co wzbudziło ich ogromne zainteresowanie.
Ryszard Śmiałek zaznaczył:
Wzmacnianie wiedzy obywatelskiej wśród młodych to inwestycja w lepsze jutro.”
Inicjatywa lekcji obywatelskich cieszy się dużym zainteresowaniem i będzie kontynuowana w kolejnych tygodniach. Projekt skierowany jest do uczniów szkół podstawowych i średnich z całego województwa, a chętni mogą zgłaszać swoje szkoły do udziału w tych inspirujących spotkaniach.
Ostatnie Artykuły

Jak przygotować plan finansowy na różne etapy życia?

Siedemset metrów drogi w Bukowie do remontu. Kierowców czekają zamknięcia

Wiadukt nad al. 29 Listopada do remontu. Kierowców czekają zwężenia

Niepołomice z ważną inwestycją MAN. Pokazano elektryczną ciężarówkę nowej generacji

WBP w Krakowie otworzy główny budynek później. Powód jest konkretny

Na al. 3 Maja czasowo zniknie parkowanie. To przygotowanie do zmian

Weekendowe kursy nad wodę. ZTP uruchamia więcej linii rekreacyjnych

Małopolski weekend z folklorem, operą i muzyką Pendereckiego

Grzegórzki odkryją przed dziećmi swoje sekrety podczas rodzinnego spaceru

Obrazy Tadeusza Łuczejki w Gorlicach. Wernisaż już w czwartek

Lot paralotnią bez odrywania się od ziemi. Nowa atrakcja w muzeum

Rozbudowa drogi w Brzoskwini weszła w końcowy etap

Dzieci sprzedają lemoniadę i ciasta. GIS wskazuje, na co uważać

Doświadczenie zamieniają w biznes. Program dla krakowianek 45+
Przydatne dane teleadresowe
- Muzeum Narodowe w Krakowie - bilety, godziny, oddziały i wystawy
- Teatr KTO w Krakowie - kontakt, godziny, informacje
- Trasa Łagiewnicka w Krakowie - kontakt, zgłaszanie usterek, dostępność
- Prokuratura Rejonowa Kraków-Krowodrza - kontakt, godziny przyjęć, właściwość
- Dom Pomocy Społecznej dla osób przewlekle somatycznie chorych w Krakowie - adres i profil placówki
- Instytut Botaniki im. Władysława Szafera PAN w Krakowie - kontakt, godziny, biblioteka, szkoła doktorska
