Małopolski Tele-Anioł 2.0: Nowa edycja wsparcia dla seniorów i osób niesamodzielnych

2 min czytania
Małopolski Tele-Anioł 2.0: Nowa edycja wsparcia dla seniorów i osób niesamodzielnych

Wzmacnianie niezależności i bezpieczeństwa osób niesamodzielnych w Małopolsce - Małopolski Tele-Anioł 2.0 startuje z nową edycją. Program zapewniający wsparcie seniorom i osobom z niepełnosprawnościami, dzięki funduszom europejskim, wkracza w kolejną fazę. Oto jak mieszkańcy mogą skorzystać z oferowanych usług.

  1. Małopolski Tele-Anioł 2.0 oferuje 8 tys. opasek, usługi sąsiedzkie i opiekuńcze, a także telemedycynę dla 2,5 tys. osób.
  2. Projekt skierowany jest do seniorów i osób niesamodzielnych, zapewniając im wsparcie w codziennym funkcjonowaniu.
  3. Rekrutacja do programu odbywa się w cyklach 14-dniowych, z formularzem zgłoszeniowym dostępnym na oficjalnej stronie.
  4. Program jest realizowany dzięki współpracy Województwa Małopolskiego z Caritas i Europejskim Instytutem Rozwoju Regionalnego.

W Małopolsce rusza nowa edycja programu Małopolski Tele-Anioł 2.0, który jest świetlistym przykładem tego, jak fundusze europejskie mogą przyczynić się do poprawy jakości życia osób niesamodzielnych i ich opiekunów. Projekt ten, realizowany w partnerstwie z Caritas Archidiecezji Krakowskiej, Caritas Diecezji Kieleckiej oraz Stowarzyszeniem Europejski Instytut Rozwoju Regionalnego, otwiera drzwi do wsparcia dla osób wymagających opieki w naszym regionie.

W ramach Małopolskiego Tele-Anioła 2.0, uczestnicy programu otrzymają dostęp do szeregu usług, które mają na celu ułatwienie codziennego życia i zwiększenie poczucia bezpieczeństwa. Oferta obejmuje m.in. opaski alarmowe, usługi sąsiedzkie i opiekuńcze, a także możliwość korzystania z telemedycyny. Inicjatywa ta jest odpowiedzią na rosnące potrzeby seniorów i osób z niepełnosprawnościami w województwie małopolskim.

Bez Tele-Anioła czuję się bezradna mówi jedna z uczestniczek pierwszej edycji. Opaska, która daje poczucie bezpieczeństwa, dzięki której nieraz uzyskałam pomoc, usługi sąsiedzkie ten pakiet to konieczność dla samotnego seniora. To świadczy o ogromnym znaczeniu projektu dla jego beneficjentów.

Wicemarszałek Łukasz Smółka podkreśla znaczenie kontynuacji tego projektu: Doświadczenie poprzedniej edycji projektu pokazało, jakim był ważnym przedsięwzięciem. Cieszymy się, że udało się uruchomić kolejną edycję wsparcia, wzbogaconą o opiekę wytchnieniową i pilotaż usług telemedycznych.

Aby wziąć udział w programie, kandydaci muszą spełniać określone kryteria, takie jak miejsce zamieszkania na terenie województwa małopolskiego oraz stan zdrowia, który uniemożliwia samodzielne wykonywanie codziennych czynności. Rekrutacja prowadzona jest w sposób ciągły, z podziałem na 14-dniowe cykle, a wszystkie niezbędne informacje dostępne są na oficjalnej stronie projektu.

Małopolski Tele-Anioł 2.0 to przykład, jak zaangażowanie i współpraca mogą przynieść konkretne i wymierne korzyści dla mieszkańców regionu, dając im wsparcie i bezpieczeństwo w codziennym życiu. To inicjatywa, która nie tylko poprawia jakość życia, ale również buduje silniejszą i bardziej wspierającą się społeczność.

Według informacji z: Małopolski Urząd Marszałkowski

Autor: krystian