Gmina Radłów ma w swojej ofercie szeroką gamę różnych zajęć sportowych, zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Od wielu już lat, szczególnie w okresie zimowym, sportowcy mają jednak problem z miejscem, w którym mogliby trenować. Pełnowymiarowa hala sportowa to marzenie, które spełni się już w niedalekiej przyszłości.

Dziś odbyło się symboliczne wbicie łopaty pod budowę tak długo wyczekiwanej wielofunkcyjnej hali widowiskowo-sportowej. W wydarzeniu uczestniczył I wicewojewoda małopolski Ryszard Pagacz oraz poseł Wiesław Krajewski.

– To będzie pierwsza pełnowymiarowa hala sportowa w gminie Radłów. Wreszcie mieszkańcy zyskają obiekt na miarę XXI wieku, w którym będą mieli szansę rozwijać swoje pasje. Będzie to także miejsce spotkań, bowiem oprócz funkcji stricte sportowej hala przystosowana będzie także do organizowania różnego rodzaju imprez kulturalnych. Gratuluję Państwu determinacji w pozyskaniu środków na tę inwestycję. Dzięki rządowemu wsparciu spełniają się kolejne marzenia! – mówi wicewojewoda Ryszard Pagacz.

Pierwsza taka hala w gminie
Pełnowymiarowa hala z trybunami będzie w stanie pomieścić ponad 400 osób. Budynek zostanie podzielony na trzy części:
•    salę widowiskowo-sportową z zapleczem socjalnym – oprócz funkcji boiska do gier zespołowych będzie mogła również służyć do wystawiania amatorskich przedstawień teatralnych lub szkolnych czy organizowania innych imprez wymagających dużej powierzchni użytkowej;
•    dwie mniejsze sale gimnastyczne wyposażone we własne szatnie – sala na parterze może służyć do ćwiczeń aerobiku lub jako siłownia, natomiast salę na piętrze można wykorzystać do gry w squasha;
•    część techniczną – będzie w niej miejsce na magazyn ze sprzętem sportowym i m.in. kotłownię.
Cały obiekt ma być przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych, a według projektu na dachu zamontowana zostanie instalacja fotowoltaiczna.

Na zadanie pn. „Budowa pełnowymiarowej hali sportowej w Radłowie” gmina Radłów pozyskała środki w ramach II edycji Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych. Dofinansowanie wyniosło 10 800 000 zł. Całkowita wartość inwestycji opiewa na kwotę niemal 22 mln zł.


20230727_Radłów 20230727_Radłów 20230727_Radłów 20230727_Radłów 20230727_Radłów