W niedzielę policjanci krakowskiej drogówki w rejonie Bronowic zatrzymali do kontroli autobus rejsowy, którego kierowca znajdował się pod wpływem alkoholu.

Od początku wakacji policjanci z krakowskiej drogówki prowadzą wzmożone działania pod nazwą ,,Bezpieczne wakacje’’ mające na celu m.in. kontrole autobusów, którymi podróżują nie tylko dzieci udający się na wakacyjny wypoczynek, ale również turyści czy mieszkańcy Krakowa i okolic.
2 lipca br. funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Krakowie po godzinie 9:00 na ul. Pasternik zatrzymali do kontroli autobus jadący w kierunku Katowic gdyż miał  uszkodzoną przednią szybę. W trakcie kontroli kierujący pojazdem, w którym znajdowało się 12 pasażerów, został poddany badaniu na zawartość alkoholu. Jak się okazało, 58-letni mieszkaniec Krakowa prowadził autobus mając w organizmie prawie 2 promile alkoholu. Kierowcy zatrzymane zostało prawo jazdy a o całej sytuacji powiadomiono właściciela firmy, który na miejsce skierował innego kierowcę. Autobus nie mógł jednak kontynuować dalszej jazdy z pasażerami ze względu na zatrzymanie dowodu rejestracyjnego z powodu braków technicznych.

Za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości kodeks karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności. 58-latek może także stracić prawo jazdy nawet na 15 lat, a co za tym idzie źródło zarobkowania.

Nietrzeźwi kierujący pojazdami stwarzają realne zagrożenie nie tylko dla siebie, ale także innych użytkowników dróg. Policjanci po raz kolejny apelują do kierowców, aby nie wsiadali za kierownicę pojazdu pod wpływem alkoholu.