Są prawdziwą wizytówką gminy Dębno. Lokalną kulturę stale reprezentują nie tylko w kraju, ale także za granicą, odnosząc liczne sukcesy na festiwalach i przeglądach. W tym roku przypada rocznica 70 lat działalności Zespołu Pieśni i Tańca „Łoniowiacy”. W jubileuszowej gali wziął udział I wicewojewoda Ryszard Pagacz.

Uroczystości rozpoczęły się od mszy świętej w kościele parafialnym w Łoniowej. Po jej zakończeniu uczestnicy, przy akompaniamencie Kapeli Ludowej Dębińskiego Centrum Kultury, przemaszerowali do Amfiteatru Letniego w Łoniowej.

Punktem kulminacyjnym był jubileuszowy koncert galowy „Łoniowiaków”. Podczas występu zaprezentowały się wszystkie grupy wiekowe wchodzące w skład Zespołu, które przedstawiły nowe układy choreograficzne.

– Jubileusze, takie jak ten, są doskonałą okazją do powspominania wielu radosnych chwil. To także dobry moment na tworzenie planów na przyszłość. Zespół Pieśni i Tańca „Łoniowiacy” to grupa o niezwykle bogatej tradycji i historii. Są wspaniałą reprezentacją lokalnego folkloru, również poza granicami naszego kraju. Wszystkim Państwu zaangażowanym w działalność Zespołu serdecznie gratuluję pięknego jubileuszu i życzę wielu kolejnych lat wypełnionych sukcesami – mówi wicewojewoda Ryszard Pagacz.

Więcej o Zespole Pieśni i Tańca: https://kulturadebno.pl/zespol-piesni-i-tanca-loniowiacy/


20230618_łoniowiacy 20230618_łoniowiacy 20230618_łoniowiacy 20230618_łoniowiacy 20230618_łoniowiacy