Losy spółki Kraków 5020, prace podejmowane na terenie gminy Trzebinia oraz zbliżający się piknik rodzinny w parku Jordana z okazji Dnia Ojca. To główne tematy poruszone w „Tematach dnia” na antenie TVP3 Kraków. Gościem programu był wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

– Wojewoda Małopolski stoi na straży prawa. Nawet jeśli negatywnie oceniam funkcjonowanie spółki Kraków 5020 jako szef struktur Prawa i Sprawiedliwości w Krakowie, to w ocenie prawnej potrafię się oderwać od kwestii politycznych. Przepisy są bardzo niejednoznaczne co do jednej kwestii. Nie samej likwidacji spółki, ale co do tego, czy Rada Miasta Krakowa jako organ może podjąć taką uchwałę. Analiza prawna trwa – mówi wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

Wojewoda podkreślił, że na bieżąco obserwuje sytuację na terenie Trzebini i jest w kontakcie ze służbami.  

– Dzisiaj mieliśmy kolejne, cotygodniowe spotkanie. Trwają prace związane m.in. z badaniem gruntu czy z wypełnianiem pustek. Dzisiaj eksperci i naukowcy muszą nadrabiać to, co powinno być zrealizowane dokładnie 25 lat temu – tłumaczy wojewoda Kmita.

18 czerwca, w najbliższą niedzielę o godz. 12 w parku im. Henryka Jordana w Krakowie odbędzie się gra miejska „Przygoda z Tatą” połączona z piknikiem rodzinnym. Podczas rozmowy wojewoda zaprosił do udziału w wydarzeniu wszystkich Małopolan.

– Zachęcamy, by ojcowie z dziećmi uczestniczyli w specjalnej grze miejskiej, a mamy kibicowały zespołom. Przygotowaliśmy szereg bezpłatnych atrakcji. Są to m.in. dmuchańce, wata cukrowa, popcorn i grill. Wszystko po to, by w rodzinnej atmosferze spędzić wspólną niedzielę. Zapraszam także w imieniu minister rodziny i polityki społecznej Marleny Maląg, która również będzie obecna. Chcemy pokazać, jak ważną rolę pełnią ojcowie – podkreśla wojewoda Łukasz Kmita.

Zachęcamy do obejrzenia całego programu: https://krakow.tvp.pl/28540032/tematy-dnia


20230615_tematy dnia