Dbają o każdego członka rodziny: od tych najmłodszych, po seniorów. Zajmują się diagnostyką, leczeniem i profilaktyką zdrowotną. To oni są pierwsi w liczącej czasem wiele etapów drodze do zdrowia. Lekarze rodzinni i lekarze podstawowej opieki zdrowotnej – bo o nich mowa – od wczoraj biorą udział w 21. Kongresie Medycyny Rodzinnej. W dzisiejszej sesji plenarnej uczestniczył II wicewojewoda małopolski Mateusz Małodziński.

- Tempo rozwoju techniki, postęp w nauce i dostępność do nowoczesnych rozwiązań – to czynniki, które pozwalają realizować wiele zadań w medycynie, o których jeszcze kilka lat temu można było tylko pomarzyć. Dziś, są na wyciągnięcie ręki. W tak dynamicznie rozwijającym się środowisku każda przestrzeń wymiany doświadczeń i poszerzania wiedzy jest bezcenna. Tym bardziej docenić należy regularne spotkania lekarzy medycyny rodzinnej, które pozwalają w szerokim gronie omawiać nie tylko współczesne możliwości medycyny, ale także zagrożenia i wyzwania, jakie przed nią stoją – mówi II wicewojewoda małopolski Mateusz Małodziński.

Wśród zebranych obecni byli szczególnie zasłużeni w działalności na rzecz ochrony zdrowia. Doktor Elżbieta Protasiewicz oraz doktor Michał Sutkowski, w dowód uznania, odznaczeni zostali przez prezydenta Andrzeja Dudę Złotymi Krzyżami Zasługi. W imieniu prezydenta RP uroczystego wręczenia odznaczeń dokonał II wicewojewoda małopolski Mateusz Małodziński.

- Wysokie standardy pracy, nieustanne podnoszenie własnych kwalifikacji, a także zaangażowanie w szeroko rozumianą ochronę zdrowia – to zadania, z których uczynili Państwo misję. Realizowanie jej każdego dnia wymaga wytrwałości i oddania. Przyznane odznaczenia są zaś wyrazem docenienia i podziękowaniem za ponoszony trud – mówi wicewojewoda Mateusz Małodziński.

Tegoroczny Kongres odbywa się pod hasałem „Hejnał na zdrowie”. Przez kilka dni lekarze, liderzy lokalnych środowisk lekarskich, decydenci i nauczyciele medycyny rodzinnej biorą udział w 16 sesjach wykładowych, 9 warsztatach praktycznych, a także licznych prezentacjach. Wzorem ubiegłorocznego Kongresu wydarzenie odbywa się w formie hybrydowej.


Kongres_Medycyny_Rodzinnej Kongres_Medycyny_Rodzinnej Kongres_Medycyny_Rodzinnej Kongres_Medycyny_Rodzinnej Kongres_Medycyny_Rodzinnej