18 czerwca – w niedzielę poprzedzającą Dzień Ojca – w 16 miastach wojewódzkich odbędą się gry miejskie pod hasłem „Przygoda z Tatą”. – To wyjątkowe wydarzenie będzie okazją do spędzenia wspólnego czasu ojców z dziećmi. Najbardziej zgrane ekipy rodzinne zostaną wynagrodzone – mówi minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

Dzień Ojca to wspaniała okazja do podkreślenia roli taty w wychowaniu i rozwoju dzieci. Również z tej okazji już po raz trzeci w całej Polsce odbędą się równolegle gry miejskie „Przygoda z Tatą”.

– Gra miejska „Przygoda z Tatą” jest kolejną okazją to wykazania się współpracą i zaprezentowania umiejętności, ale przede wszystkim świetnej zabawy. Zachęcam wszystkich ojców oraz ich pociechy z Małopolski do udziału w emocjonującej rywalizacji – dodaje wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

Małopolska gra ojcowska odbędzie się w parku im. Henryka Jordana w Krakowie. Udział jest bezpłatny, ale każdy uczestnik będzie musiał się wcześniej zarejestrować.

Wzmacnianie więzi rodzinnych

Celem gry miejskiej Przygoda z Tatą jest wzmacnianie więzi rodzinnych, budowanie pozytywnego wizerunku ojca, promowanie zaangażowanego ojcostwa i aktywnego spędzania czasu ojców z dziećmi. Wpływa to bowiem na kształtowanie młodego pokolenia, które coraz częściej ma trudności z wchodzeniem w relacje w świecie realnym, z rówieśnikami, często w wyniku nadmiernego spędzania czasu w świecie wirtualnym.

Więcej informacji na stronie MRiPS: https://www.gov.pl/web/rodzina/przygoda-z-tata-juz-dzisiaj-zaplanuj-jak-spedzisz-dzien-ojca


Przygoda z Tatą, FB