W piątkowy wieczór, policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Krakowie prowadzili na terenie miasta kolejne kontrole związane z przewozem osób przez kierowców taksówek. Mundurowi sprawdzali stan trzeźwości kierowców, stan techniczny pojazdów, legalność wykonywania usług, a także sposób przewożenia pasażerów.

17 marca br. roku policjanci z krakowskiej „drogówki” na terenie miasta przeprowadzili działania pod nazwą „Taxi”, które ukierunkowane były na kontrole przewozu osób. To już kolejne tego typu działania prowadzone przez mundurowych w Krakowie. Podobna akcja przeprowadzona została w miniony wtorek. Podczas piątkowych działań policjanci sprawdzali m.in. stan techniczny pojazdów, stan trzeźwości kierujących, sposób przewożenia pasażerów, obowiązkowe wyposażenie, a także zgodność  przewozu z warunkami Ustawy o Transporcie Drogowym.
Działania rozpoczęły się w godzinach wieczornych i trwały całą noc. W sumie skontrolowano 104 pojazdy TAXI, ujawniając 67 wykroczeń, za które w 57 przypadkach kierowców ukarano mandatem, natomiast w 10 przypadkach kontrole zakończono pouczeniem. Ponadto policjanci zatrzymali 2 dowody rejestracyjne. Podobne działania będą kontynuowane w najbliższym czasie.