chipsy i chrupki

Zaproszenie kilku znajomych do siebie to nie żaden problem, w końcu można wspólnie świętować bez żadnej okazji. Sztuką jest natomiast zorganizowanie imprezy, którą będziecie wspominać jeszcze przez kolejne dni, a nawet tygodnie. Poznajcie nasz przepis na udaną domówkę. O czym nie możesz zapomnieć podczas planowanie imprezy?

Starannie zaplanuj wieczór

Przed zaproszeniem znajomych na imprezę zastanów się nad kilkoma sprawami. Przygotowania dla garstki osób nie będą bardzo wymagające, jednak jeśli planujesz ugościć ich co najmniej kilkanaścioro, warto poprosić o pomoc kilku najbliższych. W ten sposób zyskasz pewność, że zdążysz przygotować wszystko na czas i domówka odbędzie się bez żadnych kłopotów. Planując imprezę, można zastanowić się także nad jakimś tematem przewodnim. Wystarczy przebrać się za postaci z wybranego filmu czy bajki lub postawić na inny charakterystyczny motyw, co zagwarantuje dużą dawkę śmiechu. Imprezę uświetnią także dekoracje, które w prosty sposób wykonacie ręcznie. Warto także ustalić, czy każdy powinien przynieść jakieś danie, przygotujecie je wspólnie, a może po prostu zamówicie ulubione jedzenie.

Przygotuj przekąski

Jako gospodarz zadbaj także o przekąski i napoje dla wszystkich. Należy odpowiednio dopasować ilość jedzenia do ilości zaproszonych gości. Każdy z pewnością doceni smaczną sałatkę, którą przygotujesz w szybki sposób, ale kącik słonych przekąsek sprawdzi się równie dobrze. Wystarczą koreczki, paluszki, warzywa z dipem, nadziewane oliwki czy papryczki. Nie zapomnij też o nieodłącznym elemencie każdej imprezy – chipsy i chrupki to idealne rzeczy do przegryzienia, po które najczęściej się sięga. Jako deser możesz podać pokrojone owoce lub lody z bitą śmietaną. Warto zadbać o zróżnicowane przekąski, z uwagi na to, że każdy ma inne preferencje lub może być na coś uczulony. Z kolei w kąciku z piciem zadbaj o duży dzbanek wody – najlepiej z cytryną i miętą, soki i kolorowe napoje gazowane.

Zadbaj o odpowiednią atmosferę

Należy rozważyć różne scenariusze przed rozpoczęciem zabawy. Być może na początku będzie dosyć niezręcznie, nie wszyscy przecież muszą się znać i od razu świetnie się dogadywać. Dobrym pomysłem na rozruszanie gości jest przygotowanie zestawu zabaw, które każdy kojarzy, a ich zasady nie są zbyt skomplikowane, np. standardowe planszówki lub gry karciane. To z pewnością najlepszy sposób na zapewnienie wszystkim dobrego humoru na resztę wieczoru. Po jakimś czasie śmiało można zdecydować się także na karaoke czy bardziej taneczną rozrywkę. Ważne jest, żeby jako gospodarz imprezy, potrafić dostosować zabawę do wszystkich gości. Jeśli widać, że większość nie interesuje się przebiegiem jakiejś gry, być może nadszedł czas na kolejną lub na odpuszczenie sobie dalszej rozgrywki. O odpowiednią atmosferę zadba też wcześniej skomponowana playlista. Muzykę najlepiej dopasować do charakteru imprezy. Dobrze sprawdzają się przeboje z wybranej dekady, dzięki temu zyska się pewność, że wszyscy będą chętniej się bawić, znając różne kawałki. Jeśli ma się taką możliwość, warto uwzględnić preferencje muzyczne gości i dać im szansę na dołączenie swoich propozycji do wspólnej playlisty na imprezę.