Ferie zimowe to dla dzieci przede wszystkim czas odpoczynku, ale też wspaniałych zabaw na śniegu. Jednak nawet wtedy nie można zapominać o elementarnych zasadach bezpieczeństwa, o których przypomnieli przedszkolakom oraz uczniom krakowscy policjanci, wspólnie ze strażnikami miejskimi , w ramach działań „BEZPIECZNE FERIE 2023”.

W ubiegłym tygodniu, policjantka Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Krakowie, wspólnie z funkcjonariuszami Straży Miejskiej Miasta Krakowa, odwiedzili dzieci w Przedszkolu nr 49 przy ulicy Dygasińskiego oraz Szkole Podstawowej nr 25 przy ul. Komandosów 29. Policjantka krakowskiej drogówki spotkała się też z dziećmi w Przedszkolu nr 177 na os. Kombatantów 13. 

W trakcie swojej wizyty funkcjonariusze przeprowadzili pogadankę o bezpieczeństwie podczas ferii zimowych. Policjantka omówiła tematykę związaną z bezpieczeństwem w ruchu drogowym, a funkcjonariusze Straży Miejskiej zwrócili uwagę na właściwe zachowania w trakcie zabaw na stokach narciarskich i lodowiskach. Rozmawiano na temat bezpiecznego spędzania czasu w mieście i zabaw na śniegu, podczas których również należy zachować ostrożność. Przypomniano najmłodszym zasady prawidłowego przechodzenia przez jezdnię i korzystania z przejść dla pieszych. Dzieci dowiedziały się również czym jest numer alarmowy i w jakich sytuacjach należy z niego skorzystać. Podczas spotkań przedszkolaki i uczniowie otrzymali elementy odblaskowe, które każdy powinien nosić aby być bardziej widocznym na drodze. Na koniec dzieci miały okazję wcielić się w rolę policjanta przymierzając czapkę oraz bawiąc się tarczą do zatrzymywania pojazdów. Była to również świetna okazja do zrobienia pamiątkowych zdjęć.