Petsitter - kim jest i czym się zajmuje?
Petsitter to osoba, która przede wszystkim jest opiekunem lub opiekunką zwierząt. Może zajmować się nimi pod nieobecność właścicieli czy to wtedy gdy są w pracy, czy gdy wybierają się na wakacje i nie mogą zabrać ze sobą swojego pupila. Najczęściej petsitter zajmuje się psami lub kotami albo jednymi i drugimi, jeśli te się dogadują. Warto dowiedzieć się więcej na temat pracy i usług petsitterów w Krakowie.

Petsitter, czyli opiekun dla psów 

Chodząc do pracy, zwykle nie można zabierać ze sobą psa, choć bywają wyjątki. Jednak zazwyczaj nie jest to możliwe, nawet gdy pies jest bardzo grzeczny. Jeśli pupil jak tylko wychodzisz z domu rozpoczyna "arie", które trwają aż do Twojego powrotu, to masz problem, bo nie zawsze sąsiedzi są wyrozumiali. A tak naprawdę często wystarczy zapewnić pieskowi towarzystwo i tu sprawdza się petsitter, czyli opiekun psów. Czasami w tej profesji dorabiają behawioryści, organizując domowy hotelik dla psów. Często jednak są to po prostu osoby, które są miłośnikami psów i dobrze się z nimi "dogadują". Mogą zajmować się psem w swoim mieszkaniu, ale często oferują usługi zarówno w swoim mieszkaniu, jak i na życzenie - w mieszkaniu lub w domu właściciela psa. Ze szczegółową ofertą petsitterów z Krakowa można zapoznać się na stronie: https://petsy.pl/hotel-dla-psow/krakow/. Są to osoby z całego miasta, dla których zwykle to, w której dzielnicy mają pracować nie ma znaczenia, gdyż są w pełni mobilne. Można zapoznać się z krótkimi wizytówkami tych osób i więcej się o nich dowiedzieć, a następnie umówić na spotkanie. Koniecznie warto zabrać na nie swojego psa. W końcu pies i jego przyszły opiekun muszą się zapoznać, a jeśli zapałają do siebie sympatią czy też nawiąże się między nimi nić porozumienia, to z czystym sumieniem powierzysz takiej osobie swojego pupila, podczas gdy Ty udasz się do pracy. Oczywiście z usług sprawdzonej osoby możesz skorzystać także, gdy wybierasz się na urlop. W ten sposób Twój psiak będzie miał towarzystwo, zabawę, pełną michę i uśmiechnięty pyszczek. 

Skorzystaj z usług petsittera, gdy nie możesz wyprowadzać psa na spacer czy robić tego regularnie

Niektóre osoby korzystają z psich kuwet w przypadku małych psów. Jednak nie jest to najwygodniejsze rozwiązanie. Inne decydują się na wyprowadzanie swoich pupili na szybki spacer, podczas którego po prostu mają załatwić swoje potrzeby, by mogły zdążyć do pracy. Z psem trzeba wychodzi czy się jest zdrowym, czy też nie, a pandemia pokazała, że nie zawsze jest to możliwe. Pies ma naturalną potrzebę spacerów i trzeba ją zaspokajać. Tu z pomocą przychodzi petsitter. Gdy dopadnie Cię choroba z gorączką i lekarz odradzi Ci wychodzenie z domu, to możesz zamówić opiekuna dla swojego psa, który wyprowadzi go na spacer, po czym przyprowadzi do domu. Pies będzie szczęśliwy, bo zaspokoi swoją naturalną potrzebę wąchania, kopania, czy socjalizacji i zabawy z innymi psami, a ty zregenerujesz siły. Podobnie, gdy w danym dniu pracujesz zdalnie z domu i masz np. spotkanie online, możesz wynająć petsittera, by wyprowadził psa i się nim zajął przez ten czas. Ofertę osób, które zajmują się wyprowadzaniem psów znajdziesz na stronie: https://petsy.pl/wyprowadzanie-psow/krakow/

Każdy kto ma na sercu dobro swojego czworonożnego pupila, a nie ma czasu poświęcić mu wystarczająco dużo uwagi, powinien pomyśleć o rozwiązaniu jakim jest wynajęcie petsittera. Pies nie będzie zawiedziony, gdy nie będziesz mógł mu akurat poświęcić uwagi, a pod Twoją nieobecność nie będzie się nudził.