Rynek pracy w Krakowie. Jacy pracownicy są poszukiwani?

Rynek pracy w Krakowie jest obecnie mocno zróżnicowany. Obecność ośrodków naukowych sprawia, że co roku na rynku pojawia się wielu młodych, doskonale wykształconych ludzi. Dynamiczny rozwój gospodarki miasta wiąże się z potrzebą zatrudniania wykwalifikowanych pracowników, zwłaszcza kadry zarządzającej, która dysponuje odpowiednim doświadczeniem i umiejętnościami. Zobacz, w jakich zawodach znajdziesz pracę w Krakowie!

Kraków – połączenie tradycji z nowoczesnością

Stolica Małopolski jest pięknym miastem pełnym zachwycających zabytków. Jednak jest także prężnie rozwijającym się ośrodkiem gospodarczym. Przykładem może być działający na tym terenie Krakowski Park Technologiczny. Jest on jedną z czternastu Specjalnych Stref Ekonomicznych (SSE) działających w Polsce. Znajdują tam zatrudnienie osoby z wyższymi kwalifikacjami, co przyciąga też podmioty takie jak agencja pracy. Kraków posiada liczne ośrodki badawcze, które dają zatrudnienie naukowcom z całego kraju. To także miasto, w którym rozwijane są nowoczesne technologie. Poszukiwani są przede wszystkim pracownicy o wysokich kompetencjach i z doskonałą znajomością języków obcych. Kraków jest otwarty na specjalistów z innych miast, w tym na obcokrajowców, którzy przyjmowani są tu wyjątkowo ciepło.

Ogłoszenia większości agencji pracy w Krakowie wskazują na dużą liczbę wakatów na stanowiskach kierowniczych w usługach dla biznesu, logistyce, IT i transporcie. Dynamiczny rozwój sektora SSC/BPO można zaobserwować na stronach internetowych firm zajmujących się pośrednictwem pracy. Zatrudnienie znajdują tu osoby specjalizujące się w kompleksowej obsłudze małych i średnich przedsiębiorstw oraz korporacji. W Krakowie, jak w każdym tego typu mieście, działa rozwinięta branża związana z turystyką. Dlatego nietrudno jest znaleźć zatrudnienie jako manager hotelu, restauracji lub innego obiektu z tego sektora. Wiele ofert pracy w branży usług i sprzedaży detalicznej to także specyfika Krakowa z jego liczną populacją mieszkańców, studentów i odwiedzających. Z tego samego powodu zatrudnienie znajdują tutaj osoby zajmujące się marketingiem i budowaniem strategii rozwoju firmy.

Małopolska stawia na rozwój – inwestycje w Krakowie

Kraków jest miastem, które przyciąga inwestorów. Jest to związane z dobrymi warunkami życia, dostępnością nieruchomości i doskonale działającą komunikacją. Obecnie w Krakowie powstaje wiele atrakcyjnych miejsc pracy. Budowane są obiekty biurowe, w których zatrudnienie znajdują specjaliści z wielu dziedzin, szczególnie w rozwijającym się sektorze Business Services, IT oraz R&D. To dlatego każda agencja pracy w Krakowie poszukuje wykwalifikowanej kadry gotowej do objęcia stanowisk managerskich i dyrektorskich w przedsiębiorstwach krajowych i zagranicznych zlokalizowanych w centrum Małopolski. Poszukiwani są przyszli managerowie hoteli, specjaliści ds. sprzedaży nieruchomości, a także osoby wykwalifikowane w zarządzaniu zasobami ludzkimi.

Życie i praca w Krakowie to wspaniałe możliwości rozwoju. Wykwalifikowani pracownicy znajdą tu oferty pracy na wysokie stanowiska w IT, logistyce i spedycji, a także w branży turystycznej.