Metamorfoza ścian w 2023 roku - czy warto postawić na panele samoprzylepne?

Panele winylowe samoprzylepne w ostatnim czasie zyskały dużą popularność jako sposób wykończenia podłogi. Nie jest to jednak ich jedyne zastosowanie, ponieważ doskonale odnajdują się jako pokrycie ścian. Co warto wiedzieć o panelach samoprzylepnych i jak wygląda ich montaż?

Charakterystyka paneli winylowych samoprzylepnych

Panele samoprzylepne posiadają szereg zalet niedostępnych dla klasycznych rozwiązań wykończenia ścian. Zarówno jako pokrycie podłogi, jak i ścian sprawdzają się znakomicie, tworząc bardzo wytrzymałą powierzchnię. Winyl jest tworzywem sztucznym, co pozwala tworzyć praktycznie nieograniczone wzory i faktury paneli. Jest to duża zaleta w przypadku remontu ścian, ponieważ możemy bez przeszkód dostosować wygląd paneli do wystroju wnętrza.

Panele winylowe samoprzylepne dostępne na https://domzpaneli.pl/sklep/panele-scienne/samoprzylepne/ charakteryzuje wysoka wodoodporność, co znacząco zwiększa ich uniwersalność. Bez przeszkód można je zastosować w takich pomieszczeniach jak kuchnia czy łazienka, gdzie nieustannie panuje wysoka wilgotność powietrza. Nie stanowi również problemu ułożenie ich pod prysznicem, co świetnie ujednolici styl panujący w łazience. Panele winylowe ścienne są ciekawą alternatywą dla klasycznego wykończenia ścian.

Panele samoprzylepne - gdzie najlepiej się sprawdzą?

Rozwiązanie to można zastosować w każdym pomieszczeniu, znacząco poprawiając prezencję ścian. Zważywszy jednak na jego wyjątkowe właściwości wodoodporne i lekkość, jaką posiada, warto zastosować je w miejscach szczególnie narażonych na trudne użytkowanie. Chodzi o miejsca o dużej wilgotności jak kuchnia czy łazienka. Panele te wykonane są ze sztucznych materiałów, a położone na ścianie z łatwością można myć. Z tego powodu świetnie sprawdzają się w kuchni, gdzie trafia na nie wiele tłustych i gorących oparów.

Ściany wyłożone panelami winylowymi są odporne na wszelkie zabrudzenia oraz uszkodzenia mechaniczne, co sprawia, że posłużą nam przez wiele lat.

Panele winylowe samoprzylepne - koszt i montaż

Montaż paneli samoprzylepnych jest bardzo prosty i bez problemu każdy wykona go samodzielnie. W tym celu nie potrzebujemy żadnego kleju. Wystarczy przygotować dobrej jakości nożyk do tapet oraz kilka przyrządów mierniczych. Ich koszt jest mocno zróżnicowany i zależny od klasy ścieralności paneli, ich faktury, a także producenta, od jakiego pochodzą. Znaczenie ma również ich grubość, a także zastosowany na warstwie wierzchniej wzór.

Warto pamiętać, że wybierając panele ścienne samoprzylepne, nie musimy kupować kleju oraz żadnego podkładu! Ich ceny są mocno zbliżone do klasycznych paneli oraz tańszych modeli deski podłogowej.

Więcej na https://domzpaneli.pl/