Jaka poduszka będzie najlepsza dla mnie? Poradnik zakupowy

Czy warto spać na starannie dopasowanej poduszce? Jak najbardziej! Zapewnia ona dodatkową stabilizację i komfort, można nasączyć ją wybranymi olejkami eterycznymi, a zimą jest źródłem dodatkowego ciepła. Jak wybrać dla siebie podparcie na głowę, które będzie idealne?

Rozmiar poduszki – czy ma znaczenie?

Rozmiar poduszki ma znaczenie. Zainteresowani, którzy mają na celu stworzenie sobie środowiska, które zapewni idealny sen podczas każdej nocy, wiedzą o tym doskonale.

Wybór odpowiedniego rozmiaru poduszki uwarunkowany jest od:

  • nawyków snu;
  • typu ciała;
  • typu materaca;
  • preferencji osobistych.

Większość dorosłych lubi poduszki o proporcjach 1:1, czyli np. 40/40 i 50/50. Są one szczególnie cenione przez pary, które śpią ze sobą w jednym łóżku – wtedy nabyć można kilka sztuk i wyłożyć nimi przestrzeń według własnych preferencji.

Wśród domowników, którzy sypiają sami, częstym wyborem są poduszki o proporcji 1:2, czyli 40/80. Ich niewątpliwą zaletą jest to, że stanowią nie tylko podparcie na głowę, ale również przedmiot, który można objąć rękoma.

Wszystko zależy od osobistych preferencji i tego, co sprawia, że dana osoba jest odprężona i czuje się komfortowo. Przed zakupem warto dać sobie dłuższą chwilę do namysłu lub poprosić o poradę specjalistę.

Ergonomiczna poduszka do spania

Ergonomiczne poduszki do spania to podparcia na głowę, które zostały zaprojektowane zgodnie z zaleceniami specjalistów ortopedycznych. Dzięki temu dopasowują się do konturów ciała, a to pomaga zmniejszyć ból szyi i pleców podczas snu.

Wiele z nich jest wykonanych z materiałów, które są skuteczne w zmniejszaniu napięcia mięśni i poprawie krążenia krwi. Występują egzemplarze wykonane z pianek pamięciowych, ale także pianek o wysokiej gęstości, które nie ulegają odkształceniom.

Polecane są szczególnie osobom, które podczas swojej pracy zmuszone są do długiego przesiadywania w jednym miejscu. Leżenie na poduszce ergonomicznej może przyczynić się do zachowania naturalnej krzywizny w odcinku szyjnym kręgosłupa.

Poduszka półpuchowa – najlepszy produkt?

Poduszka półpuchowa łączy zalety podgłówków naturalnych i syntetycznych. Jest lekka, nie nasiąka zapachami i jest łatwa w czyszczeniu. To produkt, który z pewnością wyprze poduszki tradycyjne, które po dłuższym użytku zbijają się i tracą swoje sprężyste właściwości.

Która poduszka będzie więc najlepsza? Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Najlepiej jednak przypomnieć sobie ostatni podgłówek, który szczególnie zapadł w pamięć. Następnie szukać produktu na jego wzór. 

Po poduszki wejdź na www.dobraposciel24.pl