5 powodów, dla których warto uczyć się angielskiego przez Skype

Nauka angielskiego przez Skype nie ma nic wspólnego z lekcjami w szkole. Lektor przygotowuje dla Ciebie materiały, wspólnie czytacie artykuły i oglądacie filmy. Czy może być coś przyjemniejszego, jeśli chodzi o przyswajanie języka?

Przedstawiamy 6 powodów, dla których warto uczyć się angielskiego przez komunikator. 

1. Nauka angielskiego przez Skype jest wygodna

Niezależnie od tego, czy dysponujesz samochodem, czy nie, na lekcje angielskiego w szkole językowej musisz dojechać na określoną godzinę. Tam, nierzadko czeka Cię kilka godzin siedzenia na niewygodnym krześle. A gdyby tak nie trzeba było w zimie zakładać ciężkich butów, grubej kurtki i przedzierać się przez pół miasta? 

Lekcje angielskiego przez Skype odbywają się w Twoim własnym domu. Układasz się wygodnie na kanapie lub zasiadasz w ulubionym fotelu z kubkiem parującej herbaty w dłoni. Po prostu rozmawiasz z lektorem w znanym Ci otoczeniu. Mogą was dzielić nawet setki i tysiące kilometrów, a i tak możecie się porozumiewać. Latem, kiedy jest ciepło rozłożysz kocyk pod drzewem i po prostu połączysz się ze swoim nauczycielem. Warunkiem jest stałe łącze. Natomiast miejsce, gdzie pobierasz lekcje powinno być zaciszne. 

2. Angielski przez Skype - to Ty wybierasz godziny nauki!

To naprawdę ogromny plus nauki angielskiego przez Skype. Lekcje mogą pobierać wszyscy. Nawet jeśli jesteś mamą na cały etat, studentem, biznesmenem lub po prostu bardzo zajętą osobą, nie musisz rezygnować z zajęć językowych. Wystarczy, że wygospodarujesz godzinkę dziennie, aby uczyć się angielskiego przez komunikator. Wybierz ten moment, kiedy Twoje dziecko już śpi lub kiedy akurat masz przerwę na lunch. 

Angielskiego przez Skype możesz się uczyć o dowolnej porze - rano, po południu i wieczorem. A jeśli czeka Cię następnego dnia ważne wydarzenie lub egzamin, po prostu daj znać lektorowi. Przełożycie lekcję na dogodny dla Ciebie termin. 

3. Ucząc się angielskiego przez Skype, oszczędzasz  

Wiele osób myśli, że lekcje angielskiego przez Skype to ogromny wydatek. Czy na pewno lekcje w szkole językowej to taka oszczędność? Płacisz przecież regularnie za naukę, do tego dochodzi jeszcze koszt materiałów - książek i pomocy. 

Ucząc się angielskiego przez Skype, wydajesz mniej niż na kursie. Jak to możliwe? Wszystkie materiały masz w sieci, a dodatkowo lektor przygotowuje dla Ciebie ćwiczenia i wskazuje Ci konkretne artykuły czy filmy. Internet aż kipi od wartościowych tekstów w języku angielskim, więc po lekcjach możesz sam kontynuować naukę. 

Nie wydajesz też na paliwo lub bilety komunikacji miejskiej. A te, jak wiadomo, do tanich nie należą. Opłacalne, prawda? 

4. Angielski przyswajasz we własnym tempie

Nauka angielskiego przez Skype odbywa się w tempie, jakie narzucisz. Wiesz, jaki jest główny problem kursantów w szkołach językowych? Nauczyciele po prostu muszą „przerobić” konkretny materiał, nie zwracając zbytniej uwagi na postępy uczestników. 

Kiedy uczysz się w domu przez komunikator, możesz powtórzyć te partie materiału, które są dla Ciebie trudniejsze lub po prostu zapytać lektora o to, czego nie rozumiesz. Na pewno spokojnie wszytko Ci wytłumaczy i upewni się, że jak najwięcej wyniosłeś z zajęć. W angielskim mnóstwo jest skomplikowanych reguł gramatycznych, idiomów i czasowników frazalnych. Aby je przyswoić potrzeba czasu, a Twój lektor ów czas ma. Ma także cierpliwość, aby kilka razy wytłumaczyć Ci to, co jest dla Ciebie niejasne. 

5. Na lekcjach angielskiego przez Skype idealnie się skoncentrujesz

Zauważyłeś, że w szkole językowej trudno jest się skupić? Gwar angielskich rozmówek, jakiś żart rzucony od niechcenia - to wszystko sprawia, że Twoja koncentracja nie jest idealna. Na zajęciach angielskiego przez Skype cała uwaga lektora skupia się tylko na Tobie. Nie jest rozproszona na innych kursantów. Ty natomiast pobierasz lekcje w znanym Ci otoczeniu, więc czujesz się przez to pewniej. Oczywiście ma to pozytywny wpływ na Twoją umiejętność skupienia się i przyswajania wiedzy. 

Nabierasz pewności siebie i przełamujesz barierę językową. Wreszcie zaczynasz mówić po angielsku. Twój lektor Cię nie ocenia, jest dla Ciebie językowym przewodnikiem, a nie krytykiem. 

Zajrzyj i przekonaj się jakie to proste - pierwsza lekcja próbna gratis - tylko na stronie https://effectiva.pl/angielski-przez-skype/