10 najlepszych przedtreningówek

Suplementacja przedtreningowa może być wykorzystywana zarówno przez doświadczonych sportowców, jak i osoby początkujące. Zadaniem tzw. przedtreningówek jest wsparcie fizycznej wydolności podczas treningu, a także poprawa koncentracji i refleksu. Jakie są najlepsze preparaty przedtreningowe?

Jak działają przedtreningówki?

Przedtreningówki to preparaty, których stosowanie ma na celu wsparcie wydolności podczas treningu. Suplementy diety przeznaczone do stosowania przed treningiem mogą mieć różny skład i to od niego zależy, w jaki sposób wpłyną na organizm osoby, która je przyjmuje.

Formuła suplementacji przedtreningowej zawiera m.in. związki pobudzające, takie jak kofeina, guarana czy tauryna, witaminy, węglowodany czy aminokwasy o właściwościach budulcowych, np. L-argininę czy L-tyrozynę. W niektórych przedtreningówkach można znaleźć także kreatynę wspomagającą rozwój masy mięśniowej i proces regeneracji po wysiłku fizycznym.

Wykorzystanie przedtreningówek może pomagać nie tylko w wydłużeniu treningu oraz poprawie ukrwienia mięśni za sprawą wywoływania tzw. pompy mięśniowej. Odpowiednio dobrany suplement ma wpływ również na poprawę koncentracji podczas treningu, co przekłada się na lepszą efektywność. Ponadto przedtreningówka może wpływać na lepsze samopoczucie po aktywności fizycznej, m.in. z powodu zmniejszenia dyskomfortu wywołanego przez tzw. zakwasy.

Jakie są najlepsze przedtreningówki?

Wśród suplementów przedtreningowych dostępnych na rynku popularnością cieszą się produkty firmy Dark Labs. Osoby mające doświadczenie z intensywnymi treningami mogą sięgnąć po takie preparaty jak: Dark Labs Flame, Dark Labs Crack czy Dark Labs Herolean. Do mocnych przedtreningówek bogatych w składniki aktywne należą również preparaty marki Golden Labs, m.in. Golden Labs Fury oraz Golden Labs Fury Extreme, które są kierowane do osób zaawansowanych.

Zaawansowanym sportowcom poleca się przedtreningówkę URX Bombshell o prostym, 8-składnikowym składzie oraz silnym działaniu pobudzającym i wydłużającym trening. Wprawieni sportowcy mogą także zwrócić uwagę na suplement przedtreningowy bez stymulantów Brawn Swole Mate oraz produkty od Insane Labz, np. mocną przedtreningówkę Insane Labz Psychotic, Insane Labz I Am God czy Insane Labz Nightmare.

Stosowanie suplementów powinno być poprzedzone konsultacją ze specjalistą, np. lekarzem, dietetykiem bądź wykwalifikowanym trenerem. Osoba posiadająca wystarczającą wiedzę w tym zakresie jest w stanie dobrać preparat dostosowany do stanu zdrowia i intensywności treningów danej osoby.