PIT z Niemiec - nie wiesz ile czeka na Ciebie zwrotu podatku? Dowiedz się, jak go obliczyć i złożyć zeznanie podatkowe do Finanzamt

Wyjazd za pracą do Niemiec budzi zainteresowanie wśród wielu Polaków. Nie ma się co dziwić, gdyż nasi rodacy mogą zarobić za naszą zachodnią granicą o wiele większe pieniądze. Niemieccy pracodawcy chętnie zatrudniają pracowników z Polski, którzy trafiają tam m.in. przez agencje pracy. Uzyskują tym samym legalne zatrudnienie i mają opłacane wszelkie składki przez swoich pracodawców. Pracownicy zobowiązani są rozliczyć później podatek dochodowy. Mogą dzięki setki otrzymać setki euro zwrotu podatku. Jak obliczyć jego wysokość?

Niemiecki urząd skarbowy Finanzamt - poznaj system podatkowy naszych sąsiadów

Niemiecka gospodarka trzyma się dobrze. Jest to kraj, w których góruje polityka socjalna, a pracy tam nie brakuje. Polacy znajdują zatrudnienie na budowach, przy zbiorach owoców i warzyw, jak również opiekują się osobami starszymi. Praca to również podatki, które trzeba płacić. Zgodnie z niemieckim prawem obowiązkiem rozliczenia podatku objęte są te osoby, które posiadają status rezydenta podatkowego. Co więcej, przysługuje im korzystanie z ulg podatkowych czy wspólnego rozliczenia ze współmałżonkiem. Z kolei nierezydenci mogą starać się o zwrot podatku z Niemiec, który im się należy z błędnie naliczanych składek. 

Zwrot podatku z Niemiec - jak zyskać dodatkowe pieniądze?

Czy procedura rozliczenia podatku jest skomplikowana? Okazuje się, że nie. Wymaga jedynie posiadania niemieckiej karty podatkowej, na której znajdują się informacje odnośnie naszych zarobków. Jest to odpowiednik polskiego PIT-11, który otrzymujemy od pracodawcy. Warto zadbać o rozliczenie podatku z Niemiec wcześniej, aby pieniądze trafiły na konto w przyspieszonym tempie. Średni czas oczekiwania na zwrot to od 3 do 6 miesięcy. Skorzystaj z pomocy biura podatkowego (https://megatax.pl/s26-niemcy.html), które od lat świadczy usługi dla Polaków pracujących w Niemczech, chcących złożyć deklarację podatkową szybko i bezproblemowo.