Najlepsza pościel do spania - po czym ją poznać?

Jak sobie pościelisz, tak się wyśpisz - to nietuzinkowe powiedzenie ma jednak swój sens. Nie tylko, jeśli chodzi o metaforyczne przesłanie, lecz także o jego dosłowną interpretację. To, jak pościelimy łóżko i fakt, jaką pościel zdecydujemy się założyć, ma spory wpływ na jakość naszego snu i wypoczynku. Jaka będzie najlepsza pościel do spania? Podpowiadamy.

Jaka pościel najlepsza do spania?

Przede wszystkim powinniśmy wziąć pod uwagę trzy główne aspekty. Jej rozmiar, rodzaj zapięcia i oczywiście materiał, z jakiego jest uszyta. Z rozmiarem sprawa jest oczywista – pościel we właściwym rozmiarze sprawi, że kołdra będzie zawsze na swoim miejscu. Za małe poszewki utrudnią równomierne rozłożenie poduszek czy kołdry. Z kolei za duża pościel może powodować, że kołdra będzie zwijać się w dole poszewki więc, zamiast spać pod kołdrą będziemy budzić się w nocy przykryci samą poszwą. Rodzaj zapięcia jest już kwestią indywidualną. Sami musimy zdecydować czy wygodniejsze są dla nas guziki, czy zamek błyskawiczny. W tym przypadku weźmy pod uwagę zarówno komfort spania, jak i wygodę ściągania i zakładania pościeli po praniu.

Pościel z makosatyny bawełnianej

Makosatyna to najwyższej jakości satyna utkana z delikatnej, a przy tym bardzo wytrzymałej bawełny. Docenić trzeba ją przede wszystkim za niezwykłą miękkość, którą z pewnością szybko poczujesz na swojej skórze. Pościel z makosatyny jest też wyjątkowo przewiewna. Jest to kluczowe dla komfortu snu. Dzięki przewiewnej pościeli, Twoja skóra będzie mogła oddychać, a ty nie będziesz już musiała wybierać, czy pocić się, czy marznąć. A to przecież częsty dyskomfort przy pościelach ze sztucznych, „nieoddychających” materiałów. Pościel z makosatyny bawełnianej jest też bardzo lekka i delikatna. Przyjemnie więc będzie się nią otulić. Według mnie to najlepsza pościel całoroczna – zarówno na chłodne, jak i gorące noce.

Jak wybrać pościel bawełnianą i jedwabną?

Bawełniana pościel pozwoli Twojej skórze oddychać, a do tego doskonale odprowadzi nadmiar wilgoci. Bawełna jest także bardzo przyjemna w dotyku i delikatna. Musisz jednak zwrócić szczególną uwagę, by pościel była uszyta z bawełnianego materiału, bez syntetycznych domieszek. Z kolei Pościel jedwabna to doskonały wybór dla alergików, ponieważ jedwab nie przyciąga kurzu. Według mnie ten rodzaj pościeli sprawdzi się przede wszystkim podczas upalnego lata. Okryta jedwabną pościelą odniesiesz wrażenie przyjemnego chłodu. Naturalny jedwab ma także właściwości, które korzystnie wpływają na stan naszej skóry. To jednak materiał bardzo ekskluzywny, więc ceny pościeli z naturalnego jedwabiu są dość wysokie. Sklep z pościelą Dobrapościel24.