Dobry wypoczynek, to bezpieczny wypoczynek. W myśl tej zasady krakowscy policjanci wykorzystują każdą okazję, aby przypominać najmłodszym i tym nieco starszym o podstawowych zasadach, jakich należy przestrzegać odpoczywając nad wodą, w górach, czy poruszając się po drogach. 27 czerwca br. policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Krakowie, wspólnie z policjantem Wydziału Prewencji oraz przewodnikiem psa służbowego opowiadali o tym dzieciom uczestniczącym w półkoloniach organizowanych w Centrum Sportowo-Edukacyjnym „SkakAnka” oraz Szkole Podstawowej nr 47.

W miniony poniedziałek, podczas spotkania krakowskich policjantów z uczestnikami półkolonii nie zabrakło atrakcji oraz potężnej „dawki” rad, wskazówek oraz wartych zapamiętania informacji. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego i Wydziału Prewencji krakowskiej komendy miejskiej przypomnieli dzieciom podstawowe przepisy ruchu drogowego, zasady prawidłowego korzystania z chodnika, drogi dla rowerów, a także właściwego przechodzenia przez jezdnię. Ponadto mundurowi opowiedzieli w jaki sposób należy korzystać z komunikacji miejskiej, aby nie narazić siebie i innym uczestników ruchu na niebezpieczeństwo. Policjanci porozmawiali z dziećmi o zasadach bezpiecznego wypoczynku nad wodą, w górach i w mieście. Uczestnicy półkolonii aktywnie uczestniczyły w zajęciach, zadawały dużo pytań i chętnie zabierały głos w dyskusji.

Nie zabrakło oczywiście zabawy. Dzieci przebierały się w elementy policyjnego umundurowania, wcielały się w rolę policjanta wydającego sygnały na drodze, miały także możliwość zasiąść za kierownicą policyjnego radiowozu i motocykla.

Ku wielkiej radości uczestników na spotkanie z nimi przyjechał policyjny psiak pod opieką swojego przewodnika, policjanta z Wydziału Sztab Policji Komendy Miejskiej Policji w Krakowie. Czworonożny funkcjonariusz wspólnie z opiekunem zaprezentowali zasady bezpiecznego zachowania się w sytuacji spotkania obcego zwierzaka. Dzieci chętnie podchodziły do pieska, głaskały go i robiły sobie z nim pamiątkowe zdjęcia.