16 organizacji pozarządowych z różnych województw otrzymało finansowanie w ramach konkursu „Przygoda z Tatą”. Dziś, gra miejska dofinansowana z Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej, odbyła się na os. Uroczym w Krakowie. Wojewodę małopolskiego Łukasza Kmitę podczas wydarzenia reprezentował II wicewojewoda małopolski Ryszard Pagacz.

- Celem gry miejskiej „Przygoda z Tatą” jest budowanie pozytywnego wizerunku ojca i wzmacnianie więzi rodzinnych w oparciu o szacunek i zaufanie. Ojcostwo to ważny obszar samorealizacji dla mężczyzny, a także ważny element prawidłowego rozwoju i wychowania dziecka na szczęśliwego dorosłego – podkreśla minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

- Środki przyznane w ramach konkursu „Przygoda z Tatą” w wysokości 93 485 złotych trafiły do krakowskiego Stowarzyszenia Edukacyjnego Integracja. Dziękuję za tę bardzo wartościową i ciekawą propozycję przygotowaną przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej. Tata jest dla swojego dziecka wzorem do naśladowania, wszystko wie, na wszystkim się zna i wszystko potrafi. Dziecko, uczestnicząc w grze miejskiej razem z swoim tatą, wie, że wygra – mówi wojewoda małopolski Łukasz Kmita. 

- Wielką przyjemnością było obserwowanie dziś zmagań drużyn złożonych z ojców i synów. Rola ojca w wychowaniu dzieci jest nie do przecenienia. Tak jak i rola Rodziny w rozwoju całego społeczeństwa i umacnianiu wartości jest wyjątkowa. Dlatego taż ważne są takie inicjatywy jak dzisiejsza gra miejska. Gratuluję zwycięzcom oraz wszystkim, którzy wzięli udział w tej rywalizacji. W tej grze wygrała Rodzina i to jest najważniejsze – mówi II wicewojewoda małopolski Ryszard Pagacz.

Konkurs na zorganizowanie gry miejskiej „Przygoda z Tatą” realizowany jest w ramach programu „Ojcostwo – Przygoda życia. Organizatorem konkursu jest Minister Rodziny i Polityki Społecznej. Konkurs był kierowany do organizacji pozarządowych, które mają już doświadczenie w organizacji gier miejskich lub podobnych wydarzeń.

Organizacje pozarządowe złożyły 45 ofert, z których wyłoniono 16 najciekawszych propozycji. Łączny koszt organizacji tych wydarzeń to niemal 1,6 mln zł.

Gra_przygoda_z_tatą Gra_przygoda_z_tatą Gra_przygoda_z_tatą Gra_przygoda_z_tatą Gra_przygoda_z_tatą