Sprzedawca w salonie samochodowym – praca dla pasjonatów motoryzacjiDobry sprzedawca w salonie samochodowym, który ma stałych klientów i dba o jak najlepsze relacje z nimi, może liczyć na bardzo dobre wynagrodzenie. Oprócz stałej pensji otrzymuje również różnego rodzaju premie i dodatki, a także wyjeżdża na szkolenia. W wielu renomowanych firmach taki pracownik dodatkowo otrzymuje do swojej dyspozycji telefon, komputer i samochód służbowy. Nic więc dziwnego, że jest to wymarzona praca dla pasjonatów motoryzacji. Żeby jednak móc ubiegać się o pracę na takim stanowisku, trzeba spełnić konkretne wymagania i mieć odpowiednie umiejętności.

Czy warto zostać doradcą ds. sprzedaży u autoryzowanego dealera?

Praca w firmie, która ma ugruntowaną pozycję na rynku i jest znana na całym świecie, daje poczucie prestiżu. Wiele renomowanych marek, takich jak na przykład BMW to rozpoznawalne przedsiębiorstwa, które są mocno zakorzenione w świadomości klientów, dzięki czemu Ci chętnie nabywają samochody i regularnie korzystają z usług.

Zazwyczaj większość takich firm ma już sprawdzone zespoły doradców, ale co jakiś czas otwierają się nowe oddziały albo ktoś awansuje na wyższe stanowisko i wtedy stwarza się miejsce dla kogoś nowego. Stabilne zatrudnienie i możliwości awansu wydają się bardzo kuszącą propozycją dla wielu osób. Warto więc śledzić pojawiające się ogłoszenia o pracy np. na stronie znanego dealera BMW pod adresem: https://www.praca-dealerbmw.pl/home/oferty-pracy/

Jak wygląda praca doradcy ds. sprzedaży w salonie samochodowym?

Każdy, kto decyduje się na to, aby pracować jako doradca w salonie samochodowym, musi mieć świadomość tego, że będzie twarzą firmy. To on będzie nawiązywać pierwszy kontakt z klientem, dlatego też musi odpowiednio się zachowywać i cechować zadbanym wyglądem. Osoby kandydujące na to stanowisko powinny mieć przyjazny uśmiech i dobrze się prezentować.

Jakie wymagania musi spełnić kandydat na doradcę sprzedaży w salonie samochodowym?

Każda firma ma swoje własne wymagania dotyczące osób kandydujących na stanowisko doradcy w salonie samochodowym. Najczęściej jest to jednak średnie wykształcenie, roczne doświadczenie w handlu oraz znajomość technik sprzedaży i negocjacji.

Doradca w salonie samochodowym będzie odpowiedzialny również za realizowanie planów sprzedażowych, dlatego w tym zawodzie liczy się profesjonalizm i odpowiedzialność. Ponadto w tej branży trzeba regularnie poszerzać wiedzę i pasjonować się rynkiem motoryzacyjnym.

W tej pracy trzeba być otwartym i komunikatywnym, aby łatwo nawiązywać nowe kontakty. Nie będzie więc to dobre stanowisko dla osoby, która jest nieśmiała. Dobrymi predyspozycjami będzie odporność psychiczna i kontrolowanie własnych emocji, ponieważ czasami zdarzają się tak zwani trudni klienci, którym trzeba wszystko dokładnie wytłumaczyć.

Czym zajmuje się doradca ds. sprzedaży w salonie samochodowym?

Przede wszystkim kompleksową obsługą w zakresie sprzedaży aut. Diagnozują potrzeby i przygotowują ofertę dopasowaną do klienta. Doradzają również w zakresie ubezpieczeń i finansowania, a także realizują obsługę posprzedażową. Monitorują rynek i analizują konkurencję, a także współpracują z innymi działami firmy motoryzacyjnej.