Dlaczego freelancerzy mogą czerpać korzyści z wirtualnego biura?

Więcej pracowników niż kiedykolwiek opuszcza swoje stabilne, pełnoetatowe miejsca pracy i podejmuje karierę jako freelancer. Gospodarka freelancerów jest warta coraz więcej, a 63% pracowników jest skłonnych rozważyć samozatrudnienie. Łatwo jest zrozumieć dlaczego - pracownicy mogą być odpowiedzialni za to, jakie zadania podejmują, pracują według własnego harmonogramu i mogą pracować z dowolnego miejsca na świecie.

Freelancing z wirtualnego biura - zagrożenia

Podobnie jak w przypadku bardziej tradycyjnych sposobów pracy, istnieją pewne pułapki związane ze stylem życia freelancera. Bez ustalonej lokalizacji, trzeba zorganizować własną przestrzeń biurową, upewnić się, że terminy są zawsze dotrzymywane, i upewnić się, że klienci są zadowoleni. Do tego wszystkiego dochodzi jeszcze konieczność utrzymania się na szczycie obowiązków administracyjnych, przy jednoczesnym utrzymaniu kosztów ogólnych na jak najniższym poziomie. W tym miejscu z pomocą przychodzą wirtualne biura.

Mówiąc prościej, te "biura" są oficjalnymi adresami, w przeciwieństwie do całego biura, które firmy są w stanie wynająć za niską stawkę.

Zwiększenie wiarygodności

Wirtualne biura oferują coś, czego nie może zaoferować Twoje domowe biuro - prestiżowy adres. Korzystanie z adresu domowego jako freelancer może wyeliminować koszty wynajmu biura, ale również ma potencjał, aby wywołać pewne obawy. Potencjalni klienci mogą kwestionować legalność firmy w domu, i może stanąć do utraty biznesu w wyniku.

Wirtualne biuro, jednak daje adres biura za ułamek kosztów wynajmu fizycznej przestrzeni, co jest szczególnie przydatne, jeśli są oparte w dużym mieście z niebotycznych cen wynajmu. Pozwala to Państwu cieszyć się tym, co najlepsze z obu światów, utrzymując koszty na jak najniższym poziomie i maksymalizując zyski, jednocześnie pokazując klientom swoją profesjonalną bona fides.

Wyróżnij się na tle konkurencji

Ponieważ liczba freelancerów we wszystkich branżach wciąż rośnie, musisz stawić czoła rosnącej konkurencji. Podczas gdy twoje portfolio i umiejętności nawiązywania kontaktów są kluczowe dla lądowania pracy dla dużych klientów, twój adres firmowy może być kolejnym czynnikiem definiującym, jeśli chodzi o zabezpieczenie propozycji. Pojawienie się jako oficjalna organizacja z zarejestrowanym adresem siedziby może pomóc w ustanowieniu siebie jako wiodącej postaci w swojej branży.

Posiadanie właściwego adresu może również zwiększyć Twoją widoczność w Internecie, ponieważ pojawi się on, gdy klienci będą szukać Twojej firmy, czy to w Google, Bing Places, Yelp, czy Facebook for Business. Klienci mogą być bardziej skłonni do pracy z tobą, jeśli widzą, że masz siedzibę w prestiżowej lokalizacji w mieście, w przeciwieństwie do gdzieś na przedmieściach. Mamy szereg adresów biurowych dostępnych dla Twoich potrzeb, od centrum Londynu do Glasgow i Edynburga.

Zobacz także: Na stronie wirtualnebiuro360.pl dostępna jest możliwość wynajmu biura wirtualnego w prestiżowej lokalizacji.

Chroń swoją prywatność

Adres firmy zapewnia Ci legitymację i pozwala wyróżnić się na tle konkurencji, ale może również chronić Twoją prywatność. Zarejestrowany adres firmy to po prostu adres używany w Publicznym Rejestrze Firm, a każdy członek społeczeństwa może uzyskać do niego dostęp przez Internet. Jeśli zdecydujesz się pracować w domu, ale również mieć to jako adres firmy, każdy członek społeczeństwa będzie w stanie dowiedzieć się, gdzie mieszkasz. Podobnie, istnieje ryzyko, że opublikują Państwo swój adres domowy na wszelkich materiałach marketingowych, papierze firmowym i sygnaturach poczty elektronicznej, narażając swój dom i rzeczy osobiste na ryzyko, jak również utrudniając stworzenie zdrowej równowagi pomiędzy życiem zawodowym a prywatnym.