Najpopularniejsze wiadomości, fakty i informacje dla miasta Kraków

Umiejętnie dobrane kolczyki damskie nie tylko podkreślą nasze stylizacje, ale sprawią też, że będziemy wyglądać szczuplej i młodziej. W tej chwili wybór kolczyków na rynku jest ogromny. Jak znaleźć te, które będą do nas idealnie pasowały?

Kolczyki pasujące do kształtu kobiecej twarzy

Jeżeli zależy nam, żeby kolczyki nie tylko pięknie wyglądały, ale też podkreślały atuty naszej urody, powinnyśmy wybierać je tak, żeby pasowały do kształtu twarzy. Na początku warto jest określić jaki kształt twarzy mamy. Czy jest to twarz okrągła, owalna, trójkątna, czy kwadratowa. W uprzywilejowanej sytuacji są kobiety z twarzą owalną, która zgodnie z obowiązującymi kanonami mody uchodzi za idealną. Mogą one pozwolić sobie na noszenie większości modeli kolczyków z wyjątkiem biżuterii owalnej, która może zaburzyć proporcje ich twarzy.

Kobiety o twarzy trójkątnej dobrze wyglądają w kolczykach długich. Najlepiej takich, które są rozszerzane ku dołowi. Właścicielki twarzy okrągłych dodadzą sobie uroku wybierając kolczyki długie o geometrycznych kształtach. Z kolei panie, których twarze mają kształt kwadratowy powinny stawiać na kolczyki okrągłe (na przykład na ponadczasowe kolczyki koła) lub owalne/

Kolczyki uzupełnieniem stylizacji

Pamiętajmy, że dobrze dobrane kolczyki idealnie pasują do naszych stylizacji. Unikajmy kupowania kolczyków tylko dlatego, że dobrze wyglądają na zdjęciu. Najpierw przeanalizujmy naszą garderobę i zastanówmy się do ilu stylizacji będzie pasować dana biżuteria.

Warto jest posiadać kolczyki odpowiednie do noszenia w pracy (zwłaszcza, gdy obowiązuje nas tam ścisły dress code), na co dzień, a także na wielkie wyjście (jeżeli posiadamy ulubioną wieczorową sukienkę, dobierzmy do niej kolczyki).

Zakup kolczyków damskich – o czym warto wiedzieć?

Kolczyki wykonane z bezpiecznych materiałów

Nie zawsze zdajemy sobie sprawę, że kolczyki muszą być wykonane z bezpiecznych dla nas materiałów. Kobiety kupując kolczyki często w pierwszej kolejności zwracają uwagę na ich wygląd, zapominają natomiast zapoznać się ze składem. Warto zdawać sobie sprawę, że niektóre surowce, z których wykonana jest biżuteria mogą wywoływać u nas alergie. Jeżeli chcemy cieszyć się efektownymi kolczykami, a jednocześnie nie martwić się o swoje zdrowie, powinniśmy wybierać biżuterię wykonaną ze stali szlachetnej.

Jak wybrać kolczyki na prezent?

Kolczyki należą do biżuterii, która bardzo często kupowana jest na prezent. Zanim zdecydujemy się na zakup konkretnego modelu, zastanówmy się kim jest i jakie ma upodobania kobieta, którą chcemy obdarować. Należy zachować ostrożność jeżeli chodzi o wybór bardzo ozdobnych, rzucających się w oczy kolczyków – nie wszystkim będą się one podobać. W przypadku, gdy mamy jakiekolwiek wątpliwości, dobrze jest postawić na klasykę, czyli na przykład kolczyki-sztyfty z brylantami.

Gdy nie jesteśmy pewni, czy osoba, którą chcemy obdarować nie ma alergii na metal, bezpieczniej jest wybierać kolczyki wykonane z wysokogatunkowej, hipoalergicznej stali szlachetnej. Jest ona równie efektowna jak złoto, czy srebro, a jednocześnie wyjątkowo wytrzymała.

We współpracy z Manoki.pl