Najpopularniejsze wiadomości, fakty i informacje dla miasta Kraków

Czym zajmuje się ortopeda?

W dzisiejszych czasach wiele osób doświadcza problemów z układem kostnym. Pamiętajmy, że dysfunkcje narządu ruchu mogą być zarówno wrodzone, jak i nabyte. Urazy i kontuzje stawów to dość powszechne zjawisko. Do jakiego lekarza należy się, więc zgłosić z tego typu problemami?

Czym zajmuje się ortopeda?

Ortopeda to osoba posiadająca odpowiednią wiedze i wyksztalcenie, która uzyskała prawo do leczenia i która zawodowo zajmuje się diagnostyką i leczeniem całego układu ruchu. W czym dokładnie specjalizuje się taki lekarz? Może on między innymi przeprowadzać zabiegi z zakresu chirurgii ortopedycznej i urazowej takie jak chociażby: korekcja paluchów koślawych, endoproteza biodra, artroskopia kolana czy też operacja kanału nadgarstka. W pracy ortopedy bardzo ważne są badania diagnostyczne takie jak USG narządów ruchu i inne badania dodatkowe. Właściwe rozpoznanie jest kluczem do skutecznego leczenia. Dlatego podczas wizyty taki lekarz przeprowadza z pacjentem szczegółowy wywiad. W przypadkach, w których nie jest wymagane leczenie operacyjne ortopedzi często zalecają rehabilitacje i fizjoterapie. Do ortopedy zgłaszają się osoby, które doznały urazów takich jak skręcenie kostki czy zwichniecie kolana. Z ortopedą konsultuje się również bóle ze strony kręgosłupa, ścięgien i mięśni oraz bóle stawów. Pierwsza wizyta u ortopedy powinna odbyć się już w wieku niemowlęcym, aby lekarz ten mógł ocenić czy szkielet, mięsnie i stawy rozwijają się w sposób prawidłowy. Ortopeda może zajmować się także zespołami przeciążeniowymi, które pojawiają się u sportowców. Urazy powstałe w czasie uprawiania sportu to najczęściej stłuczenia, uszkodzenia więzadeł stawowych czy skręcenia stawów. Do ortopedy zgłaszają się także osoby z problemem łokcia tenisisty/golfisty czy też tak zwanym biodrem trzaskającym.

Ortopeda prywatny w Krakowie - gdzie warto udać się do ortopedy?

Pamiętajmy, że na wizytę prywatną dostaniemy się o wiele szybciej niż na wizytę na NFZ. Warto mieć to na uwadze zwłaszcza w przypadku urazów. W takich sytuacjach ważna jest, bowiem szybka i fachowa pomoc. Wielu ortopedów oferuje wizyty prywatne już tego samego dnia, natomiast na wizyty na NFZ często trzeba długo czekać. Ponadto należy zaznaczyć, że na wizytę w ramach NFZ wymagane jest skierowanie od lekarza rodzinnego. Co też wymaga poświecenia odpowiedniej ilości czasu. Dlatego też tak wiele osób decyduje się na skorzystanie z wizyt prywatnych. Jeżeli interesuje nas naprawdę dobry ortopeda prywatny w Krakowie to z całą pewnością powinniśmy odwiedzić stronę internetową ortopedakrakow.com. Na stronie tej odnajdziemy kontakt do doświadczonego specjalisty ortopedii i traumatologii, który przyjmuje pacjentów w specjalistycznych gabinetach ortopedyczno - urazowych mieszczących się na terenie miast Kraków i Oświęcim. W Krakowie gabinety zlokalizowane są na Śródmieściu, Nowej Hucie, Podgórzu Duchackim oraz Broniewicach, W Oświęcimiu na osiedlu Stare Stawy. To właśni w tych gabinetach możemy liczyć na profesjonalną pomoc z zakresu ortopedii.

Ortopeda prywatny w Krakowie