Najpopularniejsze wiadomości, fakty i informacje dla miasta Kraków

Na co zwracać uwagę przy zakupie oczyszczacza powietrza?

Oczyszczacz powietrza to urządzenie, które cieszą się szczególną popularnością w sezonie grzewczym. Tego typu urządzenia przydają się szczególnie w przypadku oczyszczania powietrza z różnego rodzaju zanieczyszczeń, które przedostają się do naszego domu lub mieszkania zewnątrz. Poszukując dobrych i popularnych oczyszczaczy powietrza warto zajrzeć do sklepu internetowego OleOle w którym można znaleźć szeroki wybór tego typu produktów.

Filtr HEPA

Kupując oczyszczacz powietrza warto rozejrzeć się szczególnie za modelem, który dysponuje filtrem HEPA. Tego typu filtry pomagają wychwycić bardzo drobne cząstki zanieczyszczeń. Z uwagi na różnego rodzaje filtrów HEPA warto upewnić się, że w kupowanym przez nas urządzeniu znajduje się on w klasie minimum E10. Jeszcze lepszą filtracją charakteryzują się urządzenia z klas E11 oraz E12. Warto też upewnić się, że urządzenie jest w stanie pochłaniać nieprzyjemne zapachy i gazy takie jak na przykład dwutlenek siarki lub dwutlenek azotu. Jeśli filtr działa wraz z węglem aktywnym możemy być pewni, że spełni prawidłowo swoje zadanie. Warto też mieć świadomość tego, że filtry co pewien czas należy wymieniać, aby urządzenie mogło działać w pełni efektywnie.

Głośność urządzenia

Przy wyborze odpowiedniego oczyszczacza powietrza bez wątpienia należy zwrócić szczególną uwagę na jego głośność. To dodatkowe urządzenie działające w sypialni nie powinno nas rozpraszać, ani powodować dodatkowego dyskomfortu. Standardem są urządzenia o głośności dochodzącej do 30 decybeli jeśli chcemy go używać w pomieszczeniu, gdzie zależy nam na ciszy. Jeśli chodzi o inne pomieszczenia w których rzadko przebywamy lub dzielą one przestrzeń z innymi, głośnymi urządzeniami to możemy wybrać urządzenie generujące większą głośność. Istotną kwestią w doborze urządzenia powinno być jednak to, aby możliwe było elastyczne dopasowanie wydajności urządzenia do wytwarzanej głośności. W ten sposób można takiego urządzenia używać w różnych trybach dla wielu pomieszczeń. Jak też łatwo się domyślić – przy wyborze trybu działania urządzenia zwiększa lub zmniejsza się jego wydajność.

Dodatkowe funkcje oczyszczaczy powietrza

Wśród dodatkowych funkcji warto zwrócić uwagę na funkcję jonizacji oraz funkcję nawilżania powietrza. Urządzenie w takim przypadku będzie w stanie rozpoznać wilgotność i dostosować swoje działanie w celu uzyskania odpowiedniej wilgotności w pomieszczeniu. Optymalna wilgotność to nie tylko lepsze samopoczucie, ale także zmniejszenie szans na rozwój bakterii i innych drobnoustrojów.