Jak pozbyć się odpadów po remoncie?

W jaki sposób efektywnie, tanio i szybko pozbyć się śmieci i innego typu odpadów po remoncie? Idealnym rozwiązaniem jest kontener na śmieci Kraków. Można również sięgnąć po inne metody, a więc warto przyjrzeć się wszystkim opcjom przed podjęciem ostatecznej decyzji.

Alternatywne sposoby na pozbycie się odpadów budowlanych

Dużym problemem po każdym remoncie jest stos gruzu i innych śmieci, których należy bezwzględnie się pozbyć z posesji. Składowisko śmieci nieopodal domu nie dość, że nie wygląda estetycznie, może spowodować nałożenie kary pieniężnej na właściciela oraz stanowi niebezpieczeństwo dla zwierząt i dzieci. Bez wątpienia należy więc zadbać o tego typu kwestię dużo wcześniej. Jakie są opcje? Jeśli dysponujemy odpowiednim samochodem transportowym to możemy dostarczyć osobiście tego typu odpady na lokalny PSZOK, czyli punkt selektywnej zbiórki odpadów komunalnych.

Jeśli nie dysponujemy odpowiednim pojazdem do transportu gruzu i innych odpadów to alternatywą jest skorzystanie z tak zwanych worków typu big bag. Mogą one pomieścić nawet półtora tony gruzu. To rozwiązanie jest idealne w przypadku jeśli remont nie wygenerował zbyt wielu odpadów. Tego typu worki możemy następnie przewieźć samochodem lub skorzystać z innego rodzaju transportu, aby dostarczyć je na PSZOK. Niekiedy pojawiającą się opcją są osoby, które chętnie odbiorą gruz własnym transportem, bo na przykład chcą go użyć to utwardzania podjazdu, drogi lub posesji. Tego typu oferty można znaleźć na przykład na portalach ogłoszeniowych.

Wywóz odpadów za pomocą kontenera

Popularną usługą są natomiast wywozy gruzu z pomocą kontenera, który dostarcza pod wskazany adres firma zajmująca się kompleksowym wywozem i utylizacją odpadów. Działa to w prosty sposób – klient decyduje kiedy i na jaki adres zostanie dostarczony kontener o wybranych rozmiarach i pojemności, a następnie po określonym czasie jest on odbierany. Zwykle maksymalny czas wynajmu kontenera to tydzień, ale istnieje możliwość długoterminowego wynajmu. Co jeśli gruz już zalega na posesji i chcemy się go szybko pozbyć? Załadunek na poczekaniu to usługa, która pozwala poczekać kierowcy do 30 minut na zapełnienie kontenera. W ten sposób można błyskawicznie pozbyć się zgromadzonych odpadów i nie płacić za wynajem kontenera na dłuższy czas. Nie ma wątpliwości co do tego, że wynajem kontenera to przede wszystkim oszczędność czasu i pieniędzy, ponieważ płacimy za kontener o rozmiarach, które nam odpowiadają, a sam wywóz odpadów jest w pełni wliczony w usługę.