Najpopularniejsze wiadomości, fakty i informacje dla miasta Kraków

Rejestr suplementów diety w GIS

Wprowadzasz na rynek suplement diety? Chciałbyś, by wszystko przebiegło bezproblemowo? Nie wiesz, jak się za to zabrać? Poniższy tekst dostarczy Ci wielu przydatnych informacji. Zapoznaj się z nim koniecznie!

Rejestr suplementów diety w GIS – po co to?

Suplementy diety uznawane są za środki spożywcze, dlatego każdy, kto wprowadza je na rynek, musi o tym powiadomić odpowiednie organy. W przypadku suplementów diety, to GIS, czyli Główny Inspektor Sanitarny jest organem administracyjnym, który należy powiadomić, chcąc wprowadzić po raz pierwszy do obrotu suplement diety na terytorium RP. Jeśli pominiemy ten ważny krok, możemy ściągnąć na siebie poważne problemy, a tego raczej byśmy nie chcieli.

Rejestr suplementów diety w GIS – jak się za to zabrać?

Jak powinniśmy zabrać się za formalności związane z wprowadzenie na rynek suplementu diety? Jakie kroki podjąć, by wszystko przebiegło zgodnie z prawem? Na pewno nie powinniśmy działać bez odpowiedniego przygotowania, ponieważ jeśli zrobimy to nieodpowiednio, gis suplementy diety będzie mógł sprawdzić. Co w takim zrobić? Należy stworzyć notyfikację nowego suplementy diety.

Taka notyfikacja powinna zawierać m.in. nazwę produktu i jego skład, postać produktu, w jakiej jest on wprowadzany do obrotu oraz wzór jego oznakowania w języku polskim. Gdy już będzie gotowa, należy ją dostarczyć do głównej siedziby Głównego Inspektoratu Sanitarnego. Możemy to zrobić drogą elektroniczną poprzez wypełnienie stosownego elektronicznego formularza i podpisanie go elektronicznie bądź drogą pocztową.