Najpopularniejsze wiadomości, fakty i informacje dla miasta Kraków

dieta a wygląd skóry

Słynne powiedzenie „jesteśmy tym, co jemy” to najlepszy sposób na wyjaśnienie, jak odżywianie wpływa na nasz wygląd, a przede wszystkim na naszą skórę. Nasza dieta może zarówno poprawić wygląd naszej skóry, jak i powodować problemy takie jak trądzik, przedwczesne starzenie się i suchość skóry. Większość pokarmów, które są dobre dla skóry, ma korzystny wpływ na ogólny stan zdrowia, dlatego aby zachować piękną cerę, należy przestrzegać ogólnych zasad zbilansowanej diety: jeść odpowiednią ilość owoców i warzyw, wybierać produkty pełnoziarniste oraz ograniczać słodycze i alkohol. Należy również pamiętać, że odnowa komórek skóry trwa około sześciu tygodni, dlatego zmiana diety przyniesie stopniowe rezultaty.

Sposób na zdrową cerę

Aby zachować młodzieńczą i zdrową cerę, żywność powinna być bogata w przeciwutleniacze, które pomagają chronić komórki skóry przed wolnymi rodnikami. Wolne rodniki to cząsteczki, które zawierają jeden lub więcej niesparowanych elektronów i pobierają elektrony z całych cząsteczek, czyniąc je w ten sposób uszkodzonymi, powodując stres oksydacyjny i uszkadzając kolejne komórki. Proces ten przyspiesza starzenie się organizmu, w tym skóry i prowadzi do pojawienia się zmarszczek i plam starczych. Aby zmniejszyć negatywne skutki wolnych rodników, potrzebne są przeciwutleniacze, które zapobiegają utlenianiu. Przeciwutleniacze znajdują się w dużych ilościach w warzywach i owocach. Aby mieć pewność, że nasza dieta pomaga poprawić jakość skóry, możemy skorzystać z diety pudełkowej, którą oferuje catering dietetyczny Kraków. Współpraca z firmami cateringowymi to nie tylko łatwiejsze utrzymanie diety, ale również oszczędność czasu.

Co jeść, aby poprawić jakość swojej skóry?

Witamina C jest silnym przeciwutleniaczem, który przyspiesza gojenie się trądziku i nadaje skórze blask. Witaminę C można znaleźć przede wszystkim w czarnych porzeczkach, jagodach, brokułach, kiwi, pomarańczach, truskawkach. Witamina C wzmacnia naczynia włosowate, które dostarczają składniki odżywcze do komórek skóry. Selen jest innym silnym przeciwutleniaczem. Uważa się, że dieta bogata w selen chroni skórę przed uszkodzeniami słonecznymi, zmniejsza prawdopodobieństwo wystąpienia plam i zmniejsza ryzyko raka skóry. Doskonałym źródłem selenu są orzechy brazylijskie. Poza tym selen możemy również dostarczyć, spożywając pomidory, brokuły, ryby i jajka. Witamina E również jest silnym przeciwutleniaczem. Chroni komórki skóry przed stresem oksydacyjnym i wspomaga prawidłowy wzrost. W witaminę E bogate są migdały, awokado, orzechy laskowe i olej słonecznikowy.