Najpopularniejsze wiadomości, fakty i informacje dla miasta Kraków

Rozwód z adwokatem czy bez?

Postępowania sądowe nie są proste, niezależnie od rodzaju sprawy. Większość osób potrzebuje wsparcia podczas toczącego się procesu. Dobrym rozwiązaniem jest więc skorzystanie z pomocy adwokata, szczególnie gdy mamy do czynienia ze sprawą rozwodową.

Gdzie szukać prawnika od rozwodu?

Adwokat Kraków – to jedna z częściej wpisywanych fraz w wyszukiwarkach jeśli chodzi o sposoby znajdowania prawnika rozwodowego w sieci. Oczywiście dotyczy to poszukiwań adwokata z rejonów Małopolski.

Znalezienie odpowiedzi na pytania dotyczące spraw rozwodowych jest dziś stosunkowo proste. Wystarczy włączyć komputer lub telefon i wyszukać odpowiednie zagadnienie. Problem jednak w tym, że w sieci można znaleźć sporą ilość porad i artykułów dotyczących rozwodów w Polsce. Nie każda strona jest jednak aktualizowana i sprawdzana pod kątem prawidłowości udzielanych informacji. Czy wiedzieli Państwo np. że rozwód może trwać kilka lat, a wpływ na taki stan rzeczy mają wzajemnie żądania stron oraz obecność wspólnych małoletnich dzieci?

To oczywiście nie jedyne pytanie, które może pojawić się w toku postępowania rozwodowego. Warto więc już na etapie przedprocesowym zadbać o należyte wsparcie prawne.

Czy adwokat jest konieczny przy rozwodzie?

Tak naprawdę udział adwokata na sprawie rozwodowej jest niezbędny jeśli druga strona sama korzysta z pomocy prawnej. Osamotnienie na sali sądowej może być nie tylko uciążliwe, ale i niebezpiecznie – zwłaszcza jeśli przeciwnik wynajął specjalistę rozwodowego, który posiada wieloletnie doświadczenie.

Jeżeli nie mieliście Państwo nigdy do czynienia z jakąkolwiek sprawą sądową, a już na pewno nie z rozwodem, kontakt z dobrym adwokatem jest naprawdę konieczny, nawet jeśli miałby się on ograniczyć tylko do jednej wizyty w kancelarii.

Jak pokazują dane statystyczne, w ciągu kilku lat przybyło zwolenników rozwodów – i to nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. Co ciekawe, rozstania pojawiają się bardzo szybko po sformalizowaniu związku, nawet rok po złożeniu przysięgi małżeńskiej.

W czym pomoże adwokat rozwodowy? W sporządzeniu odpowiedniego pozwu lub odpowiedzi na pozew oraz reprezentacji w sądzie – ten drugi aspekt jest w zasadzie najistotniejszy dla każdego klienta, który nie czuje się na siłach, aby samodzielnie mierzyć się ze swoim małżonkiem na sali rozpraw.

Kto potrzebuje wsparcia przy rozwodzie?

Jeśli w sprawie pojawiają się małe dzieci lub dochodzi do licznych sporów pomiędzy małżonkami, wsparcie przy rozwodzie jest w zasadzie niezbędne. Pomoc jest tym bardziej ważna, gdy dana osoba nie orientuje się w przepisach prawnych, a z sądem nie miała w ogóle do czynienia.

Zastanawiacie się Państwo nad rozwodem i nie wiecie od czego zacząć? Zajrzyjcie na stronę www.adwokatrozwod.pl – tam znajdziesz wszystkie niezbędne materiały, które podpowiedzą jak wygląda rozwód krok po kroku, jakie formalności się z nim wiążą oraz ile to wszystko będzie kosztować.

Rozwód może być szybki i tani, nawet jeśli dotyczy z pozoru trudnej sprawy. Aby tego dokonać nie wystarczą same chęci małżonków, choć niewątpliwie one też odgrywają kluczową rolę. Żeby przeprowadzić sprawny rozwód konieczna jest znajomość przepisów i doświadczenie, które pozwoli wybrać odpowiednią taktykę procesową – tłumaczy adwokat Michał Słomka, prowadzący Kancelarię Adwokacką w Krakowie, partner merytoryczny portalu adwokatrozwod.pl

Nawet jeśli decyzja o rozwodzie nie zapadnie, będziecie Państwo bogatsi o wiedzę, która w przyszłości może pomóc nie tylko Wam, ale także i Waszej rodzinie lub znajomym.