Najpopularniejsze wiadomości, fakty i informacje dla miasta Kraków

Rynek nieruchomości w Krakowie

Krakowski rynek nieruchomości, podobnie jak rynki w innych, dużych polskich miastach, intensywnie się rozwija. Sprzedaż mieszkań stale wzrasta, zarówno na rynku pierwotnym, jak i wtórnym. Była stolica Polski to atrakcyjne miejsce dla inwestorów, korzystnie położone demograficznie, dobrze skomunikowane z innymi miastami w Polsce, cieszące się zainteresowanie także ze względu na dostęp do wykształconych, wykwalifikowanych pracowników. Kraków jest ośrodkiem kulturalnym, naukowym i biznesowym, stwarza duże możliwości rozwoju kariery zawodowej, a także oferuje ciekawe formy spędzania wolnego czasu. Nic więc dziwnego, że jest miastem, w którym decyduje się osiedlić wiele osób.

Krakowski pierwotny i wtórny rynek nieruchomości

Rynek nieruchomości jest bardzo zróżnicowany. Odpowiednią ofertę znajdą zarówno osoby zainteresowane kupnem kawalerki w Krakowie, jak i większego lokalu oraz apartamentu. W stolicy małopolski najwięcej nowych mieszkań jest budowanych na obrzeżach miasta, a także sąsiednich gminach, przede wszystkim ze względu na ograniczoną dostępność przestrzeni w bezpośrednim centrum miasta.

Kawalerki na sprzedaż w Krakowie cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem. Są to niewielkie mieszkania, w atrakcyjnych cenach, idealne dla singli oraz par bez dziećmi. Najbardziej wymagający inwestorzy poszukujący komfortowych lokali mogą wybierać pomiędzy dużymi apartamentami oraz wolnostojącymi willami, znajdującymi się na obrzeżach miasta, wykończonymi w wysokim standardzie. Rodziny z dziećmi najczęściej rozważają trzy- i dwupokojowe mieszkania na sprzedaż w Krakowie, zlokalizowane w sąsiedztwie szkół, żłobków oraz parków.

Zakup mieszkania w Krakowie w celach inwestycyjnych

Ceny mieszkań z roku na rok są coraz wyższe. Wpływa na to wiele czynników m.in. rosnące ceny gruntów, a także koszty budowy. Zakup mieszkania w Krakowie to świetny pomysł na inwestycję. W tym względzie warto rozważyć ofertę lokali z rynku pierwotnego, dostosowane do aktualnych trendów, które można urządzić według własnego uznania. Natomiast główną zaletą mieszkań z rynku wtórnego jest ich lokalizacja, często blisko centrum, w dobrze skomunikowanych częściach miasta.

Niesamowite krakowskie atrakcje

Kraków to miasto obfitujące w wiele atrakcji. Nikomu przedstawiać nie trzeba Zamku Królewskiego na Wawelu, Starego Miasta, Bazyliki Mariackiej, Sukiennic. Warto odwiedzić także ulicę Floriańską, Bazylikę i Klasztor Franciszkanów, Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Maius, Muzeum Etnograficzne im. Seweryna Udzieli w Krakowie, HistoryLand, Pałac Biskupa Ciołka - Muzeum Narodowe w Krakowie, Galerię Lampert, Kopiec Kościuszki, Ogród Zoologiczny, Zakrzówek.

Zamieszkać w Krakowie – to marzenie wielu osób. Rosnący popyt na lokale oraz coraz większe ceny sprawiają, że zakup mieszkania to rentowna inwestycja, mogąca przynieść stosunkowo wysokie zyski. Duże zróżnicowanie krakowskiego rynku nieruchomości sprawia, że każdy może znaleźć coś dla siebie.

Materiał opracowany przez eksperta portalu Getome.