Dzięki kuchence możemy przygotować ciepłe jedzenie, a lodówka sprawia, że żywność nie psuje się szybko. Bez pralki, szczególnie przy dzieciach, trudno się obyć, bo pranie ręczne to mnóstwo straconego czasu, a poza tym nie wszystko da się w ten sposób doprać. Bez zmywarki można się obyć, ale również ułatwia życie. Urządzenia gospodarstwa domowego są niezbędne lub bardzo przydatne, dlatego pojawia się problem, gdy się psują. Nie zawsze możliwa jest reanimacja sprzętu, ale najpierw należy podjąć tę próbę, ponieważ może się to naprawdę opłacić finansowo. Jak znaleźć kompetentnego serwisanta?

Czy tylko serwisanta poleconego przez znajomych możemy być pewni?

Najbardziej lubimy sprawdzone rozwiązania, dlatego gdy w domu potrzebny jest fachowiec, w pierwszym odruchu pytamy rodziny i znajomych, czy mogliby kogoś polecić. Być może sami korzystali z usług i są zadowoleni albo ich znajomy kogoś chwalił. Najbardziej ufamy bezpośrednim przekazom. Co jednak, gdy serwis AGD Kraków jest potrzebny natychmiast, a my nie mamy czasu na wypytywanie znajomych lub oni nikogo sprawdzonego nie znają? W lokalnych gazetach ogłoszeń fachowców jest sporo, ale nie wiadomo, czy na pewno będziemy mieli do czynienia ze specjalistą. W ogłoszeniu powinna widnieć wzmianka o gwarancji na naprawę, a jeszcze lepiej, gdy jest podana strona internetowa. Kolejnym pomysłem jest pytanie na forach internetowych albo w grupach społecznościowych. W Internecie łatwiej uzyskać też ocenę pracy danego fachowca. Jeśli prowadzi swój fanpage na Facebooku lub w innym miejscu, widać, czy rozmawia z klientami, czy dostarcza im wartościowe treści, co już sugeruje, że zna się na swoim zawodzie. Poza tym można sprawdzić, czy ktoś dodał opinię o poziomie usług. Kilka kliknięć i już mamy całkiem sporo informacji. Jeżeli szkoda ci nawet kilku minut na przeszukiwanie zasobów Internetu, przekonaj się, co oferuje Restartagd.pl. To serwis skupiający wielu serwisantów sprzętu AGD z Krakowa i innych miast na terenie całej Polski, który wstępnie weryfikuje ich kompetencje. Za pracę odpowiada bezpośrednio fachowiec skierowany do klienta, a nie serwis, ale zamówienie specjalisty za jego pośrednictwem gwarantuje otrzymanie rocznej gwarancji na naprawę.

Poziom świadczonych usług serwisu AGD w Krakowie – czego oczekiwać?

Klient zawsze powinien oczekiwać od fachowca profesjonalizmu i uprzejmości. Bez względu na to, w jaki sposób szukasz serwisanta, dla którego naprawa zmywarek nie powinna być żadnym problemem, oczekuj pełnych kompetencji. Wykształcenie i posiadanie odpowiednich uprawnień to podstawa. Na życzenie klienta powinien przedstawić dokumenty potwierdzające jego kompetencje i uprawnienia. Nie bez znaczenia jest doświadczenie oraz podnoszenie kwalifikacji. Dzięki temu nie pojawi się problem w przypadku urządzeń AGD starego typu ani modeli o najnowocześniejszym charakterze. Dobrego fachowca nic nie zaskoczy. Aby nie pojawiły się rozczarowania we współpracy, podczas rozmowy telefonicznej należy zasygnalizować, o jakie urządzenie chodzi – jeśli to stary rodzaj urządzenia, warto się upewnić, czy np. części do niego w ogóle są jeszcze dostępne.

Cena usługi  w Krakowie– co jest w niej zawarte?

Teraz naprawa pralek oraz pozostałych urządzeń gospodarstwa domowego odbywa się u klienta. Przewożenie sprzętu nie jest konieczne. Podczas rozmowy telefonicznej z fachowcem warto dopytać się, jak rozlicza swoje usługi. Najczęściej nie dolicza dojazdu oraz zdiagnozowania problemu, jeśli klient wyrazi zgodę na naprawę sprzętu, ale warto o to dopytać. Jeśli klient po postawieniu diagnozy, zrezygnuje z usług, może zostać mu naliczony koszt dojazdu oraz diagnostyki. Czasem fachowcy proszą tylko o pokrycie kosztu dojazdu, ale praktyki są różne. Ważne, aby serwisant jasno określił, czego klient ma się spodziewać.

Czy klient zawsze otrzymuje gwarancję na wykonane usługi naprawy sprzętu AGD?

W przypadku rzetelnych fachowców gwarancja jest sprawą oczywistą. Niektórzy wystawiają gwarancję na pół roku, a inni na rok, ale klient zawsze dostaje zabezpieczenie, gdy ponownie doszło do tej samej awarii. Wówczas nie zapłaci ponownie za naprawę, a jedynie za część podlegającą wymianie, jeżeli zaistnieje taka potrzeba.

Precyzja, solidność i uczciwość – serwis sprzętu AGD w Krakowie