Najpopularniejsze wiadomości, fakty i informacje dla miasta Kraków

W środę 22 stycznia 2020 roku w Tauron Arenie Kraków, w ramach bezpiecznych ferii odbyło się spotkanie młodzieży z Panem Sobiesławem Zasadą. W imprezie uczestniczyli policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KWP oraz KMP w Krakowie, którzy przestrzegali o niebezpieczeństwie na drodze w czasie zbliżających się ferii w Małopolsce.

Uczestnicząca w akcji młodzież z krakowskich liceów oraz ze szkoły podstawowej na początku brała udział w organizowanych konkursach o tematyce bezpieczeństwa. Wypełniali testy wiedzy, a także pokonywali specjalny tor sprawnościowy. Dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz radiowozu i motocykla policyjnego, które ustawione były przed wejściem głównym. Dodatkowo uczniowie mogli zobaczyć historyczne pojazdy, którymi kiedyś w rajdach samochodowych startował Pan Sobiesław Zasada.

Punktem kulminacyjnym wczorajszego spotkania był wywiad z Panem Sobiesławem Zasadą – ikoną sportów samochodowych. Opowiadał o swojej przygodzie z rajdami, a także o wielkich sukcesach jakie osiągnął w tej dziedzinie. Był trzykrotnym Mistrzem Europy oraz trzykrotnym Wicemistrzem Europy w rajdach samochodowych. W Polsce tytuł najlepszego rajdowca zdobył, aż 11 razy. Na swoim koncie ma wygranych 148 rajdów. Dużą uwagę zwracał na bezpieczną jazdę. Apelował do młodych ludzi – przyszłych kierowców o rozważną jazdę, zgodną z obowiązującymi przepisami ruchu drogowego.

Pan Sobiesław już za parę dni kończy 90 lat, na tą okazję przygotowany był tort, którym Jubilat poczęstował przybyłą młodzież. W nagrodę każdy uczeń otrzymał pamiątkową książkę autorstwa Pana Sobiesława Zasady, gdzie na życzenie chętnych wpisywał swoją dedykację.