Najpopularniejsze wiadomości, fakty i informacje dla miasta Kraków

Muzeum Nowej Huty zaprasza dzieci w wieku 8-12 lat na warsztaty pt. „Miasto ze stali”. Zajęcia odbędą się w sobotę, 18 stycznia, o godz. 12.00.

Nowa Huta – miasto ze stali
Fot. Tom Rollauer Fotografie

Huta stali to niezwykłe miejsce… To olbrzymia fabryka, w której przetwarza się stal: powstają tm blachy, pręty i inne wyroby, który wykorzystywane są później do produkcji garnków, pralek automatycznych, a nawet samochodów! Ale jest też miejscem pełnym niebezpieczeństw… Bo jak czuć się bezpiecznym pracując przy wielkim piecu z rozżarzoną surówką, który wygląda niczym budzący się wulkan?

Uczestnicy warsztatów poznają nie tylko charakter, ale i zasady pracy obowiązujące w nowohuckim kombinacie. Dowiedzą się na co narażeni byli hutnicy oraz jak dbali o bezpieczeństwo własne i kolegów. Na koniec wszyscy wspólnie zastanowią się, które z zasad BHP obowiązujących w hucie mają zastosowanie w naszym codziennym życiu.

Zajęcia poprowadzi Mateusz Boczar z Muzeum Nowej Huty. Obowiązkowa rezerwacja miejsc: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Koszt udziału to 10 złotych za dziecko (jeden opiekun bezpłatnie).