Najpopularniejsze wiadomości, fakty i informacje dla miasta Kraków

Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski zaprasza w czwartek, 5 grudnia w samo południe do Centrum Kongresowego ICE Kraków na koncert dla seniorów. Wydarzenie, organizowane przez Urząd Miasta Krakowa w ramach Gminnego Programu Aktywności Społecznej i Integracji Osób Starszych PASIOS, skierowane jest do wszystkich krakowskich seniorów. Tegoroczny koncert będzie towarzyszył wręczeniu nagród w trzynastym małopolskim plebiscycie „Poza Stereotypem – Senior Roku 2018” oraz gali finałowej dziewiątej edycji akcji „Miejsce przyjazne seniorom”, prowadzonej wspólnie z samorządem wojewódzkim.

Przed nami koncert i gala akcji „Miejsce przyjazne seniorom”
Fot. pixabay.com

Podczas koncertu na scenie wystąpi orkiestra dęta Solvay. Muzyczna uczta uświetni przyznanie certyfikatów dla miejsc przyjaznych seniorom, działających na terenie Krakowa. Po raz dziewiąty nagrodzone zostaną lokalne instytucje i podmioty prywatne, odpowiadające na potrzeby starszych mieszkańców poprzez dostosowanie swojej architektury oraz oferowanie produktów, usług i zniżek specjalnie skierowanych do tej grupy. W czasie gali wręczone zostaną również nagrody w plebiscycie „Poza Stereotypem – Senior Roku 2018”. Dodatkową atrakcją dla seniorów będzie możliwość zwiedzania Centrum Kongresowego – po zakończeniu koncertu.

Bezpłatne wejściówki na koncert i galę będzie można otrzymać już od czwartku, 21 listopada w Punkcie Informacji Miejskiej w Pawilonie Wyspiańskiego przy pl. Wszystkich Świętych 2 w godz. 9.00-17.00. Zaproszenie jest ważne dla dwóch osoby.