Najpopularniejsze wiadomości, fakty i informacje dla miasta Kraków

Zgrzewarka elektrooporowa to urządzenie, które sprawnie połączy ze sobą rury polietylenowe za pomocą trójników lub mufów – czyli specjalistycznych kształtek. Połączone ze sobą tego typu elementy będą niezwykle trwałe. Dzięki zgrzewarce można zaoszczędzić mnóstwo czasu, ponieważ największą zaletą tego typu urządzeń jest daleko posunięta automatyzacja całego procesu.

Zgrzewarka Dezet EFD-315

Zgrzewarka firmy Dezet jest zgodna z międzynarodową specyfikacją ISO_12176-2, dodatkowo producent wyraźnie podkreśla, że parametry urządzenia przekraczają swoimi osiągami tą normę. Można więc powiedzieć, że producent przywiązuje wagę do tego, aby urządzenie było produkowane według międzynarodowych standardów.

Cechy dobrej zgrzewarki elektrooporowej na przykładzie Dezet EFD-315

Dużym problemem przy korzystaniu ze zgrzewarek elektrooporowych jest konieczność każdorazowego wprowadzania parametrów do urządzenia. W przypadku tego modelu producent zastosował dwa ciekawe rozwiązania. Po pierwsze – parametry zgrzewania można standardowo wprowadzać za pomocą klawiatury lub skorzystać ze skanu kodów kreskowych, które znacznie usprawnia ten proces. Jest to o tyle proste rozwiązanie, że kody kreskowe są dołączone do każdej kształtki, więc praktycznie każde zgrzewanie nie wymaga sięgania po klawiaturę. Po drugie – urządzenie ma dużą pojemność pamięci, więc można zapamiętać pewne ustawienia i je łatwo odtworzyć, aby kontynuować pracę na innego rodzaju kształtkach.

W kwestiach bezpieczeństwa urządzenie posiada dodatkowo podwójną funkcję ochrony. Natomiast na specjalne życzenie klienta możliwe jest zamontowanie modułu GPS.

Przy pracach na różnorakich budowach kłopotem może stać się dostęp do sieci elektrycznej lub inne problemy związane z przerwami w dostarczaniu prądu. Producent Dezet EFD-315 zaznacza, że urządzenie ma szeroki zakres napięcia zasilania, więc można go podłączyć pod istniejący poziom zasilania na miejscu budowy. Dodatkowo urządzenia ma krótki czas reakcji w przypadku przerw w dostawie prądu oraz wysoką stabilność. Co powinno gwarantować długą i nieawaryjną pracę, niezależnie od stabilności i jakości napięcia w sieci elektrycznej.