Najpopularniejsze wiadomości, fakty i informacje dla miasta Kraków

Ciekawe zajęcia dodatkowe dla dzieci. Najlepsze zajęcia dodatkowe dla dzieci, to takie, które uczą, bawią, a jednocześnie pozwalają na poznanie nowych umiejętność i rozwój horyzontów. W nurt ten doskonale wpasowują się warsztaty programowania.

Co daje nauka programowania?

Kursy programowania dla dzieci, to okazja do tego, aby mogły się one rozwijać na wiele sposobów, zarówno w sferze technologicznej śmiałości i obeznania w świecie nowych rozwiązań, jak i umożliwia im wykształcenie w sobie wielu innych umiejętności. Wśród nich możemy wymienić między innymi rozwój obszarów mózgu odpowiedzialnych za myślenie analityczne, logiczne i ścisłe, naukę języka angielskiego, a także kreatywność wraz z umiejętnościami miękkimi pozwalającymi na efektywną pracę w zespole.

Drugi kierunek, który należy także wziąć pod uwagę, to szansa na zdobycie elitarnych umiejętności, które według szacunków już za około dekadę będą niesamowicie ważne i pożądane na rynku pracy. Nauka programowania dla dzieci od najmłodszych lat, dam im przewagę nad rówieśnikami w kwestiach obejmowania najbardziej prestiżowych stanowisk.

Czy nauka programowania jest trudna?

Nauka programowania nie jest trudna, ani skomplikowana. Uważa się, że siedmioletnie dzieci spokojnie mogą opanować program, który obecnie jest wykładany na studiach wyższych. Wystarczy go tylko odpowiednio przedstawić i wytłumaczyć. Ponadto podczas zajęć programowania znaczna część materiału pozwala na przełożenie go na codzienne czynności, problemy i potrzebne rozwiązania. Dzięki rozbudzaniu kreatywności okazuje się, że dziecko potrafi w bardzo efektywny a do tego nieszablonowy sposób wspomóc rozwój technologicznych idei.

W erze cyfrowych tubylców, gdzie obecne dzieci, jak i nastolatkowie nie mieli możliwości poznania świata, w którym brak jest obecnych technologicznych rozwiązań, kodowanie wydaje się jeszcze bardziej intuicyjne i po prostu elementarne dla rozwoju młodego człowieka.

Nauka programowania. Jak zacząć?

Odpowiednie podejście i rozpoczęcie nauki programowania w idealnym momencie to recepta na to, aby dziecko rozwijało swoją technologiczną ciekawość, jak i z radością poznawało kolejne stopnie koderskiej pasji. Takie podejście gwarantujemy w szkole AkademiaProgramowania.pl . Wśród wielu zalet tej niezwykłej szkoły warto wymienić:

- doświadczenie wynikające z najdłuższego stażu na rynku,

- praktyczne doświadczenie w programowaniu reprezentowane przez wykładowców – zawodowo aktywnych koderów,

- optymalne wielkości grup, z podziałem na zajęcia dopasowane do wieku i stopnia zaawansowania,

- wiele opcji edukacyjnych,

- autorski, atrakcyjny program nauczania,

- duży nacisk na poznawanie świata programowania w praktyce, a nie za pomocą suchej teorii.

Zapraszamy na warsztaty programowania dla dzieci i młodzieży, które już teraz są w zasięgu Twojej ręki, więcej na stronie https://www.akademiaprogramowania.pl