Najpopularniejsze wiadomości, fakty i informacje dla miasta Kraków

Oświetlenie łazienkowe LED

Przy doborze oświetlenia łazienkowego warto zwrócić uwagę nie tylko na jego estetykę i funkcjonalność, ale również na źródło światła. Dzisiaj największym zainteresowaniem cieszy się oświetlenie ledowe. Czy to dobry wybór do łazienki?

Technologia oświetlenia LED znalazła zastosowanie w wielu pomieszczeniach w naszych domach. Bazuje na niej także nowoczesne oświetlenie łazienkowe. Oczka oświetleniowe, taśmy, ale również plafony, kinkiety, a nawet podświetlane lustra – to tylko kilka przykładów zastosowania diod LED w łazience.

Zatem do wyboru mamy rożne modele lamp ledowych do łazienek – znajdziemy je także w sklepie internetowym Formatt.

Dlaczego warto zdecydować się na oświetlenie LED? Jak dobrać to, które najlepiej sprawdzi się w łazience? Zapraszamy do sprawdzenia naszych porad!

Oświetlenie łazienkowe LED – najważniejsze zalety

Dzisiaj w sprzedaży znajdziemy różne lampy łazienkowe wykorzystujące technologię ledową. Można dobrać je również do wielu innych wnętrz w domu, a także na zewnątrz.

Popularność technologii LED wynika z jej licznych zalet, które doceniają także zwykli konsumenci. Po wymianie tradycyjnych żarówek, halogenów albo świetlówek kompaktowych na ledy można zauważyć dużą różnicę już od pierwszego dnia!

Zalety technologii LED:

 • energooszczędność – w porównaniu do tradycyjnych żarówek lampa LED potrafi zużyć nawet do 90 procent mniej energii elektrycznej
 • trwałość – oświetlenie łazienkowe LED może działać znacznie dłużej niż inne typy oświetlenia, możemy korzystać z niego przez kilka lat
 • wytrzymałość – diody LED są wysoce odporne na uszkodzenia mechaniczne, na przykład wywołane wstrząsami, wibracjami
 • szybka reakcja – ledy świeca pełną mocą od razu po włączeniu
 • niska temperatura – diody nie nagrzewają się nadmiernie, dlatego nie ma ryzyka poparzenia się przy dotknięciu źródła oświetlenia
 • bezpieczeństwo dla środowiska – w lampach i żarówkach LED nie stosuje się niebezpiecznych dla natury pierwiastków
 • różne barwy światła do wyboru – technologia LED pozwala na uzyskanie różnych barw światła, w tym białego światła ciepłego, neutralnego oraz chłodnego

Zatem ledowe lampy w łazience mogą być kapitalnym wyborem. Głównym minusem tego rodzaju technologii jest jej wyższa cena w porównaniu z innymi źródłami światła. Biorąc jednak pod uwagę jej energooszczędność i wydajność, to przyszłościowy zakup.

Jak wykorzystać oświetlenie LED w łazience?

Technologia ledowa daje różnorodne możliwości w kreacji efektownych kompozycji świetlnej. Małe diody LED mogą być montowane bezpośrednio w lampach, jak również można zakupić żarówki LED, które wkręcamy w miejsce zwykłych żarówek.

Wśród lamp LED do łazienek dużym powodzeniem cieszą się:

 • oprawy oświetleniowe wpuszczane – oświetlenie łazienkowe sufitowe, które bazuje na konstrukcji sufitu podwieszanego
 • oprawy oświetleniowe natynkowe – lampy z diodami LED montowane są bezpośrednio na suficie
 • plafony – estetyczne lampy o spłaszczonej konstrukcji, które instalowane są pod sufitem
 • kinkiety – lampy ścienne, doskonałe jako oświetlenie łazienkowe nad lustrem
 • lustra podświetlane – wyposażone we wbudowane diody LED, dają jasne podświetlenie twarzy podczas codziennej toalety

Gdy chcemy wybrać stylowe oświetlenie łazienkowe aranżacje łazienek z wykorzystaniem lamp LED możemy znaleźć on-line.

Wobec tego oświetlenie ledowe będzie doskonałym wyborem również do łazienki.Energooszczędne, efektowne oraz trwałe – będzie udanym zakupem na lata!