Kolna znów w centrum slalomu. Na torze pojawią się też rodziny

FOT. Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie
Na torze w Kolnej woda znów pójdzie szybkim nurtem, a zawodnicy będą musieli walczyć o każdy czysty przejazd między bramkami. W weekend Kraków dostanie międzynarodowe regaty w kajakarstwie slalomowym, z mocną stawką i obecnością czołówki z Polski oraz z zagranicy. To nie będzie tylko sportowa próba sił – organizatorzy przygotowali także strefę kibica i rodzinny piknik, który ma przyciągnąć nie tylko zagorzałych fanów wodnych emocji.
- Cztery konkurencje i tor, który nie wybacza błędów
- Program zawodów rozpisany na dwa dni
- Kolna od lat przyciąga wielkie regaty
Cztery konkurencje i tor, który nie wybacza błędów
Na starcie pojawią się zawodnicy w czterech konkurencjach: kajakach jedynkach kobiet i mężczyzn oraz kanadyjkach jedynkach kobiet i mężczyzn. Dla kibiców to jedna z tych dyscyplin, w których nic nie dzieje się powoli. Dynamiczny slalom, szybki nurt i konieczność precyzyjnego pokonywania kolejnych bramek sprawiają, że każdy błąd kosztuje tu bardzo dużo.
Na torze OSiR KOLNA rywalizować mają reprezentanci Polski oraz goście z zagranicznych federacji i klubów. Wstęp na zawody jest wolny, więc można zobaczyć sport na wysokim poziomie bez biletu i bez bariery wejścia. To właśnie taki układ zwykle najlepiej działa na publiczność – z bliska widać, jak dużo znaczy sekunda, balans ciała i praca wiosła.
Program zawodów rozpisany na dwa dni
Organizatorzy przygotowali przejrzysty harmonogram, a kibice mogą pojawić się zarówno na eliminacjach, jak i finałach. W sobotę rywalizacja ruszy po południu, w niedzielę zacznie się już rano.
Sobota, 30 maja
- 14:00 – kwalifikacje: K1K, C1M; finały: K1K, C1M
- 16:00 – kwalifikacje: C1K, K1M; finały: C1K, K1M
Niedziela, 31 maja
- 9:00 – kwalifikacje: K1K, C1M; finały: K1K, C1M
- 11:00 – kwalifikacje: C1K, K1M; finały: C1K, K1M
W niedzielę od 12:00 do 18:00 zaplanowano także piknik rodzinny. W programie mają znaleźć się animacje dla dzieci, strefa rekreacyjna, atrakcje sportowe i oferta gastronomiczna. Dla wielu osób może to być najprostsza droga, by podejść do kajakarstwa slalomowego bez presji wyników i zobaczyć, jak wygląda ten sport od kuchni.
Kolna od lat przyciąga wielkie regaty
Zawody odbywają się w Krakowie cyklicznie od 2003 roku, czyli od początku funkcjonowania toru przy ulicy Kolnej. To obiekt szczególny – jeden z niewielu sztucznych torów kajakarstwa górskiego w Europie, regularnie wykorzystywany przy imprezach rangi międzynarodowej. Na tej wodzie rozgrywano już zawody Pucharu Świata i mistrzostwa Europy, więc tegoroczny start wpisuje się w długą sportową historię miejsca.
Imprezę przygotowuje Krakowski Klub Kajakowy we współpracy z Polskim Związkiem Kajakowym. Partnerami są Gmina Miejska Kraków oraz Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie, a wydarzenie odbywa się pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Krakowa. Dla miasta to kolejna okazja, by pokazać, że sport wodny nie jest tu dodatkiem do kalendarza, lecz stałym elementem sportowej mapy Krakowa.
na podstawie: ZIS Kraków.
Ilustracja wykorzystana w artykule została pobrana z zewnętrznego źródła (Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie). W przypadku zastrzeżeń dotyczących praw do zdjęcia prosimy o kontakt.
Ostatnie Artykuły

Ukr adł kartę i płacił nią w sklepach - 53-latek zatrzymany w Krakowie

Pół kilometra remontu i bardzo wąska jezdnia. Utrudnienia w Radziszowie

Nowy odcinek Sądeczanki coraz bliżej. Trasa ruszy spod Okocimia

Małopolskie szkoły szukają nowych kompetencji. AI to dopiero początek

Krakowskie kąpieliska i baseny. Gdzie znaleźć wodę na wakacyjny odpoczynek

Kamienica „Pod Kruki” odsłania nowe wnętrza w sercu Krakowa

Przedterminowe wybory w Krakowie. Kalendarz nie zostawia wiele czasu

KAS wykryła nieprawidłowości na prawie 120 mld zł. Są zawiadomienia

Centrum Muzyki ma połączyć Błonia i kulturę w nowy salon Krakowa

Wakacyjny dostęp do książek - Biblioteka MCK działa mimo remontu

Jaki catering do biura zamówić w Krakowie?

Krakowskie Noce czekają na opinie. Uczestnicy zdecydują o ich przyszłości

Sport, koncerty i kino pod gwiazdami. Weekend pełen wydarzeń w Krakowie

Koronka klockowa zamienia się w biżuterię. Wystawa w Nowym Sączu
Przydatne dane teleadresowe
- Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie MOCAK - kontakt, godziny, informacje
- Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Hugona Kołłątaja w Krakowie - kontakt, filie, katalog i zasady wypożyczeń
- II Lokalna Komisja Etyczna do Spraw Doświadczeń na Zwierzętach w Krakowie - kontakt, godziny, informacje
- Parafia św. Mikołaja w Krakowie - msze, kancelaria, sakramenty
- Urząd Statystyczny w Krakowie - kontakt, godziny, REGON, oddziały
- Krakowski Teatr Scena STU - bilety, godziny, dojazd i ułatwienia dla widzów
