Asfalt na rondzie w Goszczy wymusi skrócenie kursów linii 232

W Goszczy na jeden dzień wejdzie ciężki sprzęt, a wraz z nim zmieni się układ porannego i popołudniowego dojazdu. W czasie układania warstwy ścieralnej asfaltu na rondzie pasażerowie autobusu 232 muszą liczyć się z objazdem i ucięciem trasy. To jedna z tych zmian, które na mapie wyglądają krótko, ale w terenie potrafią mocno przestawić codzienny rytm podróży.
- Rondo w Goszczy zamknie się na czas asfaltowania
- Linia 232 zakończy trasę wcześniej i ominie kilka przystanków
Rondo w Goszczy zamknie się na czas asfaltowania
Prace prowadzone przy rozbudowie drogi gminnej i powiatowej w Goszczy skupią się na rondzie, gdzie zaplanowano układanie warstwy ścieralnej asfaltu. To etap, który zwykle oznacza krótkotrwałe, ale odczuwalne utrudnienia, bo nawierzchnia musi zostać położona w sposób pozwalający bezpiecznie domknąć inwestycję.
W związku z robotami organizator komunikacji zapowiada zmiany w funkcjonowaniu KMK. Dla kierowców i pasażerów najważniejsze jest to, że przejazd przez Goszczę nie będzie tego dnia odbywał się standardowo, a część przystanków zostanie czasowo wyłączona z obsługi.
Linia 232 zakończy trasę wcześniej i ominie kilka przystanków
Zmieniony ruch dotyczy 7 kwietnia 2026 r. na kursach realizowanych w wyznaczonych godzinach. Autobus linii 232 pojedzie skróconą trasą i zakończy przejazd na przystanku Łuczyce Zjawienie, który stanie się tymczasowym przystankiem końcowo-początkowym.
W komunikacie wskazano też, jak będzie wyglądał przejazd autobusu na końcowym odcinku trasy. Pojazd ma zawracać na pętli przy parkingu P+R w Łuczycach, tam oczekiwać na odjazd, a następnie wracać ul. Kolejową i ul. Krakowską do przystanku Łuczyce Zjawienie. Stamtąd ma już ruszać dalej w kierunku Krakowa zgodnie z rozkładem.
Bez obsługi pozostaną tego dnia następujące przystanki:
– Łuczyce Zwierzyniec
– Sadowie Wiadukt
– Goszcza Cmentarz
– Goszcza Kościół
– Marszowice Centrum
– Wilków Kaplica
– Wilków Pętla
Zmiana obejmie kursy:
– z przystanku Czyżyny Dworzec o godz. 9:50, 12:00 i 14:20
– z przystanku Wilków Pętla o godz. 10:52, 13:03 i 15:23
Dla pasażerów oznacza to konieczność sprawdzenia, czy ich kurs nie został objęty skróceniem, bo w tym przedziale czasu autobus nie przejedzie już przez część miejscowości położonych za Łuczycami.
na podstawie: Komunikacja Miejska w Krakowie.
Ostatnie Artykuły

Kursy poprawkowe do matury – druga szansa na świetny wynik

Powiat staszowski przyspiesza cyfrowo - trwa budowa sieci światłowodowej

Strażacy i policjanci na podium po trudnych scenach ratunkowych

1724 orzeczenia i 89 procent stawiennictwa. Tak wypadła kwalifikacja wojskowa w powiecie krakowskim

Dzieci obległy policyjny radiowóz na szkolnym pikniku w Krakowie

Remont drogi powiatowej w Nawojowej Górze. 575 metrów nowej nawierzchni za ponad 300 tysięcy złotych

Wakacje nad Balatonem. Dzieci z Krakowa pojadą do Węgier

Noc Teatrów po raz pierwszy w Muzeum AK. Generał “Nil” wraca na scenę

Niemiecka młodzież w MCK - co łączy Kraków z Hamburgiem?

Kaski obowiązkowe dla dzieci do 16 lat. Krakowscy policjanci apelują do rodziców

Sports Week powraca do Krakowa. Sześć sportów, jedna idea – sport bez podziałów

W Mnikowie asfalt zastępuje dziury. Remont drogi powiatowej wkracza w decydującą fazę

Folkowe powitanie lata w sercu Kazimierza. Kapela Zbierana zagra w podwórzu

Zmiana miejsca rodzinnych zajęć kajakowych. W sobotę spotkamy się nad Wisłą
Przydatne dane teleadresowe
- Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Krakowie - kontakt, godziny, usługi i dofinansowania
- Nowohuckie Centrum Kultury Kraków - kontakt, bilety, zajęcia stałe i dojazd
- Muzeum Etnograficzne im. Seweryna Udzieli w Krakowie - bilety, godziny, wystawy stałe
- Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie - kontakt, działy i Arteteka
- TVP3 Kraków - kontakt, godziny, informacje
- Środowiskowy Dom Samopomocy "Vita" w Krakowie - kontakt, godziny, zakres pomocy
