Tysiące w Krakowie - między koncertami, meczami i marszami bez poważnych incydentów

FOT. KMP Kraków
Ponad 24 tysiące osób na stadionie przy ul. Reymonta, dwa dni koncertów Hansa Zimmera w Tauron Arenie i kilka meczów piłkarskich — a służby nie odnotowały poważnych naruszeń. Policjanci zabezpieczali imprezy rozproszone po całym mieście, od Czyżyn po Podgórze.
W piątek krakowscy funkcjonariusze zabezpieczali m.in. marsz sprzeciwu wobec planowanego przebiegu drogi ekspresowej S7 oraz pierwszoligowy mecz Wisły Kraków z Miedzią Legnica na stadionie przy ul. Reymonta - na trybunach zasiadło ponad 24 tysiące widzów. W sobotę mundurowi pojawili się przy meczu Ekstraklasy Cracovia Kraków - Wisła Płock oraz przy spotkaniu II ligi Hutnik Kraków - Podbeskidzie Bielsko-Biała. W Tauron Arenie w Czyżynach odbywały się dwa koncerty Hansa Zimmera, które przyciągnęły tysiące fanów w sobotę i niedzielę. W niedzielę odbył się też Marsz Pamięci upamiętniający likwidację getta na Podgórzu sprzed 83 lat.
Za zabezpieczenie odpowiedzialna była Komenda Miejska Policji w Krakowie wraz z innymi służbami. Jak podaje Policja:
“Podczas zabezpieczeń policjanci nie odnotowali poważnych naruszeń ładu i porządku.”
W praktyce oznacza to brak zgłoszeń o incydentach wymagających interwencji na skalę kryminalną i brak masowych zakłóceń porządku publicznego. Jak informuje policja, ewentualne naruszenia są rozpatrywane zgodnie z obowiązującymi przepisami - w tym Kodeksem karnym. Działania służb obejmowały kontrolę rejonów imprez, koordynację ruchu oraz ochronę zgromadzeń.
Niespodziewany spokój w tłumie - przy takiej liczbie uczestników to efekt szybkiego czasu reakcji służb i sprawnej logistycznej koordynacji.
na podstawie: Policja Kraków.
Ilustracja wykorzystana w artykule została pobrana z zewnętrznego źródła (KMP Kraków). W przypadku zastrzeżeń dotyczących praw do zdjęcia prosimy o kontakt.
Ostatnie Artykuły
![[PIŁKA NOŻNA] Lech Poznań – Cracovia 0:0 na inaugurację PKO BP Ekstraklasy](/images/mecz/thumbnails/lech-poznan-cracovia-25072026-00.webp)
[PIŁKA NOŻNA] Lech Poznań – Cracovia 0:0 na inaugurację PKO BP Ekstraklasy
![[PIŁKA NOŻNA] Sandecja Nowy Sącz – Hutnik Kraków 0:0. Bez bramek na otwarcie Betclic 2. ligi](/images/mecz/thumbnails/sandecja-nowy-sacz-hutnik-krakow-25072026-00.webp)
[PIŁKA NOŻNA] Sandecja Nowy Sącz – Hutnik Kraków 0:0. Bez bramek na otwarcie Betclic 2. ligi

Najem krótkoterminowy pod lupą ministerstwa. Samorządy chcą nowych narzędzi
![[PIŁKA NOŻNA] Radomiak Radom – Wieczysta Kraków 2:1. Gospodarze z kompletem punktów na start PKO BP Ekstraklasy](/images/mecz/thumbnails/radomiak-radom-wieczysta-krakow-24072026-21.webp)
[PIŁKA NOŻNA] Radomiak Radom – Wieczysta Kraków 2:1. Gospodarze z kompletem punktów na start PKO BP Ekstraklasy

Pełne zamknięcie drogi w Czulicach. Wyznaczono objazd

Górska Bitwa po raz dwunasty przyciągnęła tancerzy do Krynicy-Zdroju

626 lat UJ. W Ogrodzie Botanicznym zabrzmiała opowieść o Wajdzie

W Ogrodzie Botanicznym UJ historia uczelni spotkała się z twórczością Andrzeja Wajdy

Dom pod Wagą odzyskał dawny kształt. Zakliczyn zyskał niezwykły zabytek

Poręba Wielka przyciągnie smakami. Finał dnia zagra Sławomir

Ogród Biblioteki Kraków zamieni się w królestwo dzikiej przyrody

Prawie 1,5 mln zł na rowy przydrożne. Trwa odtwarzanie odwodnienia

Święto Policji w Krakowie - Komenda Miejska przekazała zaproszenie

Krakowskie „Słońce” docenione w Europie. Projekt wsparcia nominowany do nagrody
Przydatne dane teleadresowe
- Parafia św. Jana Pawła II w Krakowie - msze, kancelaria, sakramenty
- Komisariat Policji VI w Krakowie - kontakt, godziny, informacje
- Komenda Powiatowa Policji w Krakowie - kontakt, komisariaty, dyżurny
- Krakowskie Biuro Geodezji i Terenów Rolnych - kontakt, godziny, scalenia gruntów
- Agencja Rozwoju Miasta Krakowa - kontakt, projekty i obsługa inwestycji
- Biuro Urządzania Lasu i Geodezji Leśnej, Oddział w Krakowie - kontakt, telefony, zakres działalności
