Dzielnicowy z Krakowa - 30 litrów krwi i praca, która trafia do mieszkańców

1 min czytania
Dzielnicowy z Krakowa - 30 litrów krwi i praca, która trafia do mieszkańców

FOT. Policja Kraków

W mundurze na osiedlu i poza nim - aspirant łączy siedmioletnią służbę z wolontariatem i szkoleniami. W rejonie ulicy Opolskiej i Batalionu “Skała” AK stał się rozpoznawalny przez pomoc sąsiedzką i działania prewencyjne.

Jak podaje Komisariat Policji III w Krakowie:

“Aspirant Zbigniew Czupta od siedmiu lat z pełnym zaangażowaniem pełni funkcję dzielnicowego w Komisariacie Policji III w Krakowie, będąc blisko mieszkańców i ich potrzeb.”

Aspirant Czupta pracuje w rejonie obejmującym m.in. ulicę Opolską i Batalionu “Skała” AK - taki zakres podał materiał źródłowy. W opisie wymieniono jego codzienne interwencje w sprawach międzysąsiedzkich oraz spotkania z młodzieżą podczas policyjnych prelekcji. Tekst wskazuje także na cechy, które opisują go jako zdyscyplinowanego i koleżeńskiego funkcjonariusza.

W materiale podkreślono rolę instruktora strzelań - aspirant dzieli się wiedzą i umiejętnościami z innymi policjantami - oraz działalność poza służbą. Wspomniano, że jest honorowym dawcą krwi i oddał już 30 litrów, co w materiale przedstawiono jako znaczący wkład w ratowanie życia. Służbowe obowiązki łączy z aktywnym wypoczynkiem - jazdą na rowerze i wycieczkami górskimi.

Konkurs #SuperDzielnicowy trwa do 16 kwietnia - w źródłowym ogłoszeniu podano również informację o możliwości głosowania na stronie: https://dzielnicabezstrachu.pl/

Takie zaangażowanie - łączenie pracy operacyjnej z wolontariatem i rolą instruktora - szybko przekuwa zwykłą służbę w widoczny kapitał zaufania wśród mieszkańców.

na podstawie: KMP Kraków.

Autor: krystian