Konsul USA w MCK - rozmowy o wymianie artystycznej i dialogu międzykulturowym

W gościnnych przestrzeniach Międzynarodowego Centrum Kultury w Krakowie odbyła się oficjalna wizyta przedstawicieli konsulatu Stanów Zjednoczonych, która postawiła akcent na sztukę jako most między krajami. Spotkanie miało spokojny, rzeczowy charakter i otworzyło pole do rozmów o wspólnych inicjatywach kulturalnych 🙂.
- Międzynarodowe Centrum Kultury przyjęło delegację konsulatu i rozmawiało o współpracy kulturalnej
- Rozmowy dotyczyły wymiany artystycznej, dialogu międzykulturowego i promocji kultury jako narzędzia relacji międzynarodowych
Międzynarodowe Centrum Kultury przyjęło delegację konsulatu i rozmawiało o współpracy kulturalnej
Wizyta była formalną okazją do zapoznania się z działalnością instytucji i omówienia potencjalnych pól współdziałania. Gośćmi MCK byli Pani Konsul Generalna Stanów Zjednoczonych Ameryki - Gretchen Cureton oraz Konsul ds. Prasy i Kultury - Matthew Wilson, którzy spotkali się z dyrektorką Międzynarodowego Centrum Kultury - Agatą Wąsowską-Pawlik, oraz dyrektorką ds. programowych - Marzeną Daszewską. Towarzyszyła im także dyrektorka komunikacji konsulatu USA w Krakowie - Natalia Wabersich 🤝.
Rozmowy dotyczyły wymiany artystycznej, dialogu międzykulturowego i promocji kultury jako narzędzia relacji międzynarodowych
W trakcie spotkania poruszono kluczowe tematy dotyczące współpracy kulturalnej, międzynarodowej wymiany artystycznej oraz możliwości realizacji wspólnych projektów w przyszłości. Rozmowy obejmowały także znaczenie dialogu międzykulturowego i roli kultury w budowaniu relacji międzynarodowych. Spotkanie przebiegało w serdecznej atmosferze i zostało opisane przez uczestników jako ważny krok w zacieśnianiu kontaktów między instytucjami kultury a przedstawicielami dyplomacji 🎭.
MCK pozostaje w kontakcie z konsulatem w zakresie dalszych rozmów i potencjalnych działań. Ta oficjalna wizyta potwierdza, że Kraków pozostaje miejscem, gdzie kultura i dyplomacja spotykają się w praktyce, otwierając przestrzeń dla wymiany pomysłów i projektów artystycznych.
na podstawie: Międzynarodowe Centrum Kultury w Krakowie.
Ostatnie Artykuły

Bagry znów w letnim rytmie. Bezpłatne kąpielisko rusza w czwartek

Strażacy dają 5 tys. zł za pomysły dziecięcych drużyn o bezpieczeństwie

Zabytkowy autobus pojedzie przez Kraków. Linia 584 ma nietypową trasę

W Krakowie rusza trening pierwszej pomocy. 16 punktów i żadnych zapisów

Kraków wypuszcza książki w miasto - tramwaj i Planty pełne lektur

Obwarzanek Day wraca do Krakowa – będą warsztaty, spacer i przypinki

KKW 1929 z dwoma medalami – Borucki został mistrzem Europy po proteście

Kosmetyki za 12 tysięcy złotych i szybki finał w krakowskiej drogerii

Studenckie plakaty z Krakowa podbijają Gdańsk i przypominają o dawnej kulturze

43 tysiące zapisanych i finał pod Wawelem – Poland Business Run nabiera tempa

Roboty sprzątające a alergicy - Jak automatyczne sprzątanie pomaga utrzymać czystość w mieszkaniu bez wysiłku

Kraków po godzinach – gdzie szukać ciekawej rozrywki?

Mecenasi i młode talenty w MuFo. Projekt wsparł już 101 dzieci

Rower przed wakacjami trafi pod lupę. Darmowe kontrole wracają w Krakowie
Przydatne dane teleadresowe
- Parafia Wszystkich Świętych w Krakowie - kontakt, msze, intencje
- Muzeum Armii Krajowej im. gen. Emila Fieldorfa „Nila” w Krakowie - bilety, godziny, zwiedzanie
- Międzyszkolny Ośrodek Sportowy Kraków "Zachód" - kontakt, zajęcia i zapisy
- Urząd Skarbowy Kraków-Śródmieście - kontakt, godziny, e-usługi i zasięg terytorialny
- Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna nr 3 w Krakowie - kontakt, oferta, zapisy
- Miejski Dzienny Dom Pomocy Społecznej nr 3 w Krakowie - kontakt, godziny i działalność
