Pościg w Krakowie zakończony zatrzymaniem pseudokibiców - w aucie kominiarki i pistolet gazowy

Policjanci z Komisariatu V w Krakowie zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o pobicie 17-latka; w samochodzie zabezpieczono emblematy pseudokibicowskie, ostre narzędzia i pistolet gazowy. Jeden z zatrzymanych nie miał prawa jazdy, drugi miał 0,3 promila.
- Kraków nie daje spokoju pseudokibicom bądź od razu reagujcie
- Zatrzymaj pościg opisz przebieg i dowody
- Działania prokuratury i możliwe konsekwencje
Kraków nie daje spokoju pseudokibicom bądź od razu reagujcie
W połowie września dyżurny krakowskiej policji otrzymał zgłoszenie o pobiciu w rejonie Sidziny. Patrol z Komisariatu Policji V zjawił się na miejscu i ustalił, że napastnicy wysiedli z peugeota i uderzyli 17-latka w twarz, po czym uciekli samochodem. Funkcjonariusze szybko zidentyfikowali pojazd i jego rysopisy, po czym ruszyli w pościg.
Zatrzymaj pościg opisz przebieg i dowody
Pościg zakończył się w jednej z miejscowości powiatu krakowskiego, gdzie policjanci zatrzymali dwoje mężczyzn podróżujących peugeotem. Kierował 22-latek, pasażerem był 18-latek. W trakcie ucieczki kierowca łamał przepisy ruchu drogowego i ignorował sygnały do zatrzymania; jak ustalono później, nie posiadał prawa jazdy. Badanie trzeźwości wykazało u 18-latka 0,3 promila alkoholu. W pojeździe funkcjonariusze zabezpieczyli m.in. kominiarki, emblematy pseudokibicowskie, ostre przedmioty oraz pistolet gazowy przekazany do badań balistycznych.
Działania prokuratury i możliwe konsekwencje
Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie obu mężczyznom zarzutów udziału w pobiciu. Prokuratura Rejonowa Kraków-Podgórze zastosowała wobec nich policyjny dozór oraz zakaz zbliżania się do pokrzywdzonego. 22-latek dodatkowo odpowie za niezatrzymanie się do kontroli i prowadzenie pojazdu bez wymaganych uprawnień. Za niezatrzymanie się do policyjnej kontroli i jazdę bez uprawnień grozi mu do 5 lat więzienia; udział w pobiciu także może skutkować karą do 5 lat pozbawienia wolności. Policja określiła, że obaj mężczyźni są powiązani ze środowiskiem pseudokibiców jednego z krakowskich klubów sportowych.
na podstawie: KMP Kraków.
Ostatnie Artykuły

Usługi księgowe dla przedsiębiorców – co obejmują i kiedy warto z nich skorzystać?

Mapa danych dla szkół w Krakowie. Decyzje mają być trafniejsze

Przy Bagateli ruszają pierwsze zmiany. Dostawy i odpady dostaną nowy układ

Upał i ciasna estakada. Ratownicy ćwiczyli trudny scenariusz na Mistrzejowicach

W krakowskim parku policjanci ostrzegali seniorów przed podstępnymi oszustami

Kulisy Magistratu i kosmiczna zabawa. Dzień Otwarty stawia na ekologię

Na Ruczaju ruch zwolni. Miłkowskiego będzie jednokierunkowa

Krakowski magistrat działa bez zakłóceń. Prezydent traci funkcje

Marsz, dwa mecze i feta na Rynku - policja pilnowała tysięcy ludzi w Krakowie

Sztafeta Wolności i polonez na Rynku Głównym. W Krakowie rusza święto 4 czerwca

MNK rozkłada sztukę na książki, gry i rodzinne ścieżki

S7 pod lupą. W Krakowie ważą się zasady wyboru nowej trasy

Po służbie zauważyli dramat na ulicy w Bieżanowie - seniorka upadła bez przytomności

Młodzi z Krakowa wejdą w historię i zrobią z niej własną grę
Przydatne dane teleadresowe
- Instytut Katalizy i Fizykochemii Powierzchni im. Jerzego Habera PAN w Krakowie - kontakt, adres, dział techniczny
- Wojewódzki Szpital Okulistyczny w Krakowie - kontakt, rejestracja, oddziały i dojazd
- Polska Akademia Nauk Oddział w Krakowie - kontakt, jednostki naukowe, adres
- II Lokalna Komisja Etyczna do Spraw Doświadczeń na Zwierzętach w Krakowie - kontakt, godziny, informacje
- Komisariat Policji VII w Krakowie - kontakt, godziny, informacje
- Terenowe Biuro Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców w Krakowie - kontakt, godziny, informacje
